reklama

Deväť stromov na ulici Andreja Kubinu musí ustúpiť parkujúcim autám

Deväť stromov na ulici Andreja Kubinu ustúpi novým parkovacím miestam. Odbor životného prostredia na Mestskom úrade v Trnave vydal pred niekoľkými dňami povolenie na ich výrub.

„K výrubu pristupujeme z dôvodov neúnosnosti situácie s parkovaním na sídlisku medzi bytovými domami, vychádzajúc hlavne z podnetov obyvateľov,“ uvádza mesto Trnava v tlačovej správe. Na výrub boli určené dreviny so zníženou sadovníckou hodnotou (vidlicovité vetvenie koruny pri lipe a javore), v zhoršenom zdravotnom stave (praskliny na kmeni) a stromy nachádzajúce sa v prehustených výsadbách. Breza určená na výrub rastie na kanalizačnej prípojke.
„Za vyrúbané dreviny bude uskutočnená kvalitná náhradná výsadba vzrastlými stromami,“ upozorňuje mesto.

V roku 2010 plánuje trnavský magistrát vysadiť asi 50 nových stromov v celkovej hodnote takmer 17 – tisíc eur.

Ulož ako PDF
Napísal 21. júna 2010 15:00. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.