reklama

Deväť stromov na ulici Andreja Kubinu musí ustúpiť parkujúcim autám

Deväť stromov na ulici Andreja Kubinu ustúpi novým parkovacím miestam. Odbor životného prostredia na Mestskom úrade v Trnave vydal pred niekoľkými dňami povolenie na ich výrub.

„K výrubu pristupujeme z dôvodov neúnosnosti situácie s parkovaním na sídlisku medzi bytovými domami, vychádzajúc hlavne z podnetov obyvateľov,“ uvádza mesto Trnava v tlačovej správe. Na výrub boli určené dreviny so zníženou sadovníckou hodnotou (vidlicovité vetvenie koruny pri lipe a javore), v zhoršenom zdravotnom stave (praskliny na kmeni) a stromy nachádzajúce sa v prehustených výsadbách. Breza určená na výrub rastie na kanalizačnej prípojke.
„Za vyrúbané dreviny bude uskutočnená kvalitná náhradná výsadba vzrastlými stromami,“ upozorňuje mesto.

V roku 2010 plánuje trnavský magistrát vysadiť asi 50 nových stromov v celkovej hodnote takmer 17 – tisíc eur.

Ulož ako PDF
Napísal 21. júna 2010 15:00. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.