reklama

Na Družbe v noci vypílili deväť novovysadených stromov. Primátor vypísal odmenu za odhalenie páchateľov

Po obdržaní takejto informácie napadnú aj inak miernemu človeku tie najprimitívnejšie formy trestu stredovekým spôsobom.

Deväť mladých stromov odrezal doposiaľ neznámy páchateľ zrejme v noci z piatka na sobotu 12. decembra na ulici Juraja Slottu.

Stromy vysadilo mesto len pred niekoľkými dňami aj s pomocou dobrovoľníkov.

Páchatelia boli zrejme na ničenie stromov dobre pripravení, pretože použili pílku. Nešlo teda o náhodný čin, ale vopred pripravené tupé vandalstvo. Všetky stromy sú odpílené v približne rovnakej vo výške asi 1 meter.

„Nedá sa to normálne a slušne komentovať, na toto jednoducho nemám slov. Prípad sme oznámili polícii, podáme trestné oznámenie. Navyše vypisujem finančnú odmenu. Za informácie, ktoré povedú k odhaleniu páchateľa alebo páchateľov tohto tupého činu, venujem odmenu 300 eur,“ komentoval v sobotu predpoludním rozhorčený primátor Peter Bročka.

od-str-t
Rezali do radu, ani sa nezohýbali

Na prípade pracujú od rána mestskí policajti, neskôr sa k nim pridali aj policajti Okresného riaditeľstva PZ v Trnave.

„Naši ľudia prišli na miesto približne o 7.30 ráno. Podarilo sa nám nájsť aj odrezané koruny stromov – nachádzali sa asi 300 metrov od miesta činu v zelenom páse na Družbe. Páchatelia si teda dali dosť práce a ja verím, že ich niekto pri tom videl a pomôže nám v pátraní,“ povedal náčelník Mestskej polície Trnava Igor Keleši.

Finančná hodnota stromov je približne od 900 do 1300 eur.

Ak máte informácie o vandaloch, ktorí sa podieľali na tomto primitívnom čine, kontaktujte mestskú alebo štátnu políciu.

odrezany-strom-1

odrezany-strom-2

odrezany-strom-3

Foto: (tp)

Ulož ako PDF
Napísal 12. decembra 2015 11:43. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Na Družbe v noci vypílili deväť novovysadených stromov. Primátor vypísal odmenu za odhalenie páchateľov”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.