reklama

I.D.C. rozšíri a zmodernizuje závod v Cíferi. Časť výroby sem presunie z trnavského Figara

Spoločnosť I.D.C. Holding plánuje rozširovanie výroby vo svojej prevádzke v Cíferi. Stavebné práce majú započať vo februári 2018. Pribudnúť majú výrobné, skladové aj administratívne priestory, rovnako aj nové parkovisko.

I.D.C. Holding vyrába v Cíferi najmä sezónne produkty z čokolády zamerané najmä na Vianoce a Veľkú noc. Produkujú tu aj čokolády a polevy.

Po dostavbe nových priestorov firma presunie do Cífera výrobu želé a fondánových výrobkov, kanditových cukríkov či roxových lízaniek z trnavského Figara.


Vizualizácia projektu. Farebne sú vyznačené plánované nové objekty

Zdroj: I.D.C. Holding


Závod IDC v Cíferi

Reprofoto: Google Street View

Zámerom investora je formou prístavby vytvoriť vyhovujúci výrobno-administratívny objekt, ktorý bude slúžiť pre účely rozšírenia priemyselnej výroby cukroviniek.

Navrhovaný objekt je projektovaný na južnú fasádu existujúcej haly. Predná a zadná časť objektu budú trojpodlažné, stredná časť dvojpodlažná.

Na 1. nadzemnom podlaží bude umiestnená výrobná technológia, druhé je určené pre výrobu a sklady. V čelnej strane objektu bude na 3. nadzemnom podlaží vytvorené zázemie zamestnancov, v zadnej sklady a výroba.

Súčasťou zámeru je aj vybudovanie parkoviska pre 58 osobných automobilov v severnej časti areálu na pôvodne zatrávnenej ploche. V závode pribudnú aj nové pracovné miesta, ich počet spoločnosť zatiaľ nekonkretizovala.

Začiatok výstavby je plánovaný na február 2018, dokončenie výstavby sa predpokladá o rok neskôr vo februári 2019.

I.D.C. Holding počíta s investičnými nákladmi vo výške 5 miliónov eur.

Prístavbou haly v Cíferi rieši investor rozšírenie a modernizáciu závodu. Časť výrobných liniek bude presťahovaná z Figara v Trnave, v nových priestoroch pribudnú aj nové linky na výrobu cukroviniek.

SÚČASNÝ STAV PREVÁDZKY V CÍFERI:

Celková zastavaná plocha 5 385,0 m2 (31 % plochy)
Celkový zelená plocha 6 865,0 m2 (40 %)
Celková spevnená plocha 5 200,0 m2 (29 %)

NAVRHOVANÝ STAV PO ROZŠÍRENÍ:

Celková zastavaná plocha 7421,0 m2 (42 % plochy)
Celkovyá zelená plocha 5675,0 m2 (33 %)
Celková spevnená plocha 4354,0 m2 (25 %)

Ulož ako PDF
Napísal 11. decembra 2017 9:02. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava, Z regiónu. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.