reklama

Vo februári začnú stavať neďaleko Trnavy nový výrobný závod

V priamom dotyku továrne kórejskej spoločnosti Samsung na území Logistického parku pri Voderadoch, asi 9 km od Trnavy, plánuje postaviť svoj výrobný závod spoločnosť Uniform Color Company EU.
Priemyselný areál pod názvom G3 FACILITY TRNAVA vyrastie na celkovej ploche 39-tisíc metrov štvorcových. Výrobná úžitková plocha dosiahne 8300 m², skladovacia časť zaberie 7200 m² úžitkovej plochy. Celková zastavaná plocha areálu je navrhovaná v rozsahu 14,8-tis. m², plocha komunikácií a spevnených plôch bude 16-tisíc m². Bezmála 8-tisíc m² bude v areáli tvoriť zeleň.
Výrobný areál G3 Facility bude tvoriť asi 13 percent celkovej plochy Logistického parku Voderady, ktorá spolu tvorí takmer 295-tisíc metrov štvorcových.

Závod G3Facility bude stáť v priamom susedstve fabriky Samsung

Projekt: GFI, a.s./Uniform Color Company EU, s.r.o.

V novovytvorenom výrobnom podniku budú pôsobiť dve spoločnosti – Uniform Color Company EU a Washington Penn Plastic.

„Výrobno-skladovací závod sa bude zaoberať spracovaním surového plastového granulátu s cieľom jeho úpravy a následnej distribúcie ako vstupného materiálu pre spoločnosti, ktoré vyrábajú plastové výlisky. Obe firmy budú mať v rámci jednej haly oddelené výrobné priestory a spoločné skladové, administratívne plochy a technické zázemie“, uvádza sa v projekte, ktorý prešiel posudzovaním vplyvov na životné prostredie.

Samotná výstavba objektov má odštartovať vo februári 2011, stavebné práce plánuje investor ukončiť v auguste 2011. Náklady na výstavbu závodu majú dosiahnuť 7,9 milióna eur.

Podnik ročne vyprodukuje 2270 ton farebných plastových granúl balených v 25 kg vreciach a 66-tisíc ton upraveného polypropylénu expedovaného v krabiciach a kontajneroch. V areáli vznikne 52 parkovacích miest pre osobné autá a 33 pre kamiónovú dopravu. Investor predpokladá, že denne sa v závode vystrieda 30 kamiónov.

Výrobný podnik pri Voderadoch poskytne 85 nových pracovných príležitostí v štvorzmennej prevádzke, z toho 31 pracovných miest bude v administratíve.

„Hlavným zdrojom znečisťujúcich látok bude doprava. Ich koncentrácia neprekročí ani pri najnepriaznivejších rozptylových a prevádzkových podmienkach jedno percento limitných hodnôt. Znečistenie ovzdušia najbližšej obytnej zástavby v okolitých obciach je prakticky zanedbateľné,“ uvádza sa v závere projektu, ktorý posudzoval vplyvy navrhovanej činnosti na životné prostredie.

Ulož ako PDF
Napísal 13. decembra 2010 1:19. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava, Z regiónu. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.