reklama

Amylum Slovakia plánuje investovať do rozšírenia výroby v Bolerázi 28 mil. eur

Rozširovanie výrobnej kapacity plánuje spustiť v polovici roka 2012 spoločnosť Amylum Slovakia vo svojom závode v Bolerázi. Investícia za približne 28 miliónov eur do novej výrobne a sušiarne maltodextrínu má byť dokončená v treťom štvrťroku 2014.

V hlavnom výrobnom objekte vyrába bolerázsky Amylum 63-tisí ton tohto sacharidu, využívaného v potravinárskom priemysle. Vďaka výstavbe ďalších výrobných priestorov dokáže závod vyprodukovať až 108-tisíc ton.

Amylum Slovakia v Bolerázi

Ilustračné foto

Amylum plánuje umiestniť nové výrobné priestory vo forme prístavby k súčasným objektom vo svojom areáli. Pri hlavnom výrobnom objekte vzniknú dve prístavby, rozšírenie je naplánované aj pre sušiareň a plničku autocisterien. K hlavnej výrobnej hale vybuduje Amylum nové priestory s rozmermi 12×24 a 24×30 metrov. Sušiareň bude rozšírená o halu s rozmermi 24×18 metrov. Prístavba určená na plnenie kamiónov bude mať rozmery 18×6 metrov.

„Rozšírenie výrobných a skladových kapacít vyplýva z rastúceho dopytu na trhu. Prínosom investície bude udržanie zamestnanosti či zvýšený odber poľnohospodárskych produktov od farmárov z regiónu. Rozšírenie kapacity výroby maltodextrínu zároveň zníži objem výroby iných kvapalných cukrov, preto dovoz vstupnej suroviny a odvoz hotového produktu sa zvýši približne len o desať percent,“ uvádza Amylum Slovakia v zámere.

Prácu v podniku má nájsť po rozšírení výroby 15 nových kvalifikovaných zamestnancov.

Ulož ako PDF
Napísal 12. novembra 2011 23:38. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava, Z regiónu. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Amylum Slovakia plánuje investovať do rozšírenia výroby v Bolerázi 28 mil. eur”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.