reklama

Amylum plánuje výstavbu druhej kogeneračnej jednotky za 6 miliónov eur

Spoločnosť Amylum Slovakia pripravuje vo svojom areáli výstavbu druhej kogeneračnej jednotky, čím by podnik zabezpečil úplnú energetickú sebastočnosť pre potreby svojej produkcie.

Vlastná kogeneračná jednotka zabezpečuje v súčasnosti približne 60 percent spotreby. Realizácia druhej jednotky je podmienkou pre uvažované zvýšenie výroby s množstvom vstupnej suroviny 2000 ton denne.

Vyrábanú elektrickú energiu v celom množstve spotrebuje Amylum vo vlastných prevádzkach na území obce Boleráz.

„Prevádzkovaním dvoch kogeneračných jednotiek sa zvýši celková energetická bezpečnosť spoločnosti. Zároveň sa znížia náklady na výrobu energií, čo bude mať vplyv na celkovú ekonomiku výroby,“ konštatuje spoločnosť v zámere, ktorý predložili úradom z dôvodu posudzovania vplyvov na životné prostredie.

amylum
Amylum Slovakia v Bolerázi

Foto: archív

Vstupnou surovinou kogeneračnej jednotky bude zemný plyn. Zostatkové spaliny sa budú ďalej využívať ako sušiace médium pre sušiareň vedľajších produktov.

Zariadenie bude umiestnené v areáli Amylum v samostatnom objekte s pôdorysnými rozmermi 16×30 metrov a výškou osem metrov.

Napojenie na kogeneračnú jednotku je riešené z vnútroareálovej regulačnej stanice zemného plynu.

Predpokladané náklady na realizáciu zámeru sú 6 miliónov eur, začatie výstavby je predbežne plánované na január 2016. Stavebné práce potrvajú približne 12 mesiacov.

Amylum Slovakia dlhodobo uvažuje so zvýšením kapacity spracovania vstupnej suroviny – kukurice zo súčasných 147-tisíc na 700-tisíc ton ročne a zvýšenie výroby kukuročného škrobu a následne škrobových sirupov širšieho sortimentu na vyššej technickej, technologickej a ekologickej úrovni.

Ulož ako PDF
Napísal 29. decembra 2014 9:09. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava, Z regiónu. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Amylum plánuje výstavbu druhej kogeneračnej jednotky za 6 miliónov eur”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.