reklama

Projekt Arboria Park oficiálne odštartoval. Investor plánuje v Trnave preinvestovať najmenej 70 miliónov eur

Slávnostným položením základného kameňa prvého z celkovo desiatich obytných domov sa oficiálne začala výstavba trnavskej rezidenčnej zóny Arboria Park. Záujemcovia o bývanie v Arboria Park – Veterná si už teraz môžu vybrať z ponuky 96 bytov, ktoré developer projektu spoločnosť LUCRON Development plánuje dokončiť v marci 2013.

Arboria Park je rozsiahly obytný komplex, ktorého výstavba bude prebiehať v desiatich fázach počas desiatich rokov. Luxemburský developer, ktorý má za sebou okrem iného aj bratislavský Eden Park s takmer 300 bytmi, plánuje do projektu v Trnave s celkovo 1500 bytmi investovať minimálne 70 miliónov eur.

Projektu má dominovať zeleň. Aj preto symbolicky namiesto základného kameňa vysadili lipu malolistú

Výstavba a predaj bytov v tomto dlho očakávanom modernom projekte pri Veternej ulici sa rozbieha po tom, ako bolo koncom minulého roka vydané stavebné povolenie na prvý bytový dom Arboria Park – Veterná. „Na projekte sme intenzívne pracovali od roku 2007. Tento čas náš tím využil na jeho dôkladnú prípravu a zapracovanie skúseností, ktoré sme získali napríklad pri realizácii obytného komplexu Eden park v Bratislave. Sme úprimne radi, že sa nám naše predstavy o modernom bývaní v meste, a zároveň v pokoji parku práve v Trnave postupne napĺňajú,“ povedal Ing. Zoltán Müller, zástupca developerskej spoločnosti Lucron Development.

„Tvorcom a realizátorom tejto myšlienky prajem, aby ich projekt a samotná obytná zóna našli odozvu u občanov, a aby bol vzorom pre ďalšie snahy prehlbovať symbiózu človeka i sveta, v ktorom žije. Je dôležité, že do sféry skvalitňovania života vstupuje aj súkromný sektor. Dnešné symbolické otvorenie obytnej zóny Arboria Park je toho príkladom,“ predniesol na slávnostnom príhovore primátor mesta Trnava Vladimír Butko.

Stavba je už niekoľko týždňov v plnom prúde

V lukratívnej lokalite Zátvor postupne vyrastie komplex 10 bytových domov, charakteristický rozľahlým, centrálnym zeleným parkom – srdcom projektu s cestičkami pre peších a ihriskami z prírodných materiálov pre deti. Doprava bude vedená po obvode obytnej zóny, pričom parkovanie je umiestnené v podzemných garážach i na povrchu, pred domami.
Medzi benefity Arboria Parku patrí i jeho dostupná infraštruktúra – na dosah sú školy, škôlka, nákupné centrá (Tesco a Arkádia), pošta, priestor pre voľnočasové aktivity. Zároveň umožňuje rýchle spojenie s centrom mesta a napojenie na diaľničný okruh. Samotný názov projektu Arboria Park je odvodený od zeleného arboréta a evokuje zeleň, ktorou celý projekt oplýva.

Spoločnosť Lucron Development pôsobí v Luxembursku už viac ako 30 rokov. Podniká najmä v oblasti stavebníctva, okrem toho je aktívna aj v oblasti Formuly 1 a pôsobí aj v profesionálnej cyklistike prostredníctvom tímu Leopard Trek, dres ktorého obliekajú napríklad bratia Schleckovci či Fabien Cancellara.

„Prvý raz som prišiel do Trnavy pred piatimi rokmi. Počas tohto obdobia sme veľa komunukovali, študovali, analyzovali, menili a načúvali potrebám obyvateľov. Slovensko pre Lucron Development nie je len o samotej výstavbe. Veľa sme sa tu naučili o typológii bytov či intenzite výstavby. Skúsenosti nadobudnuté na Slovensku premietame do projektov v Taliansku, Luxembursku, Francúzsku a Belgicku. Počas piatich rokov sme prešli hospodárskou krízou a naša skupina je stále aktívna a ešte silnejšia aj vďaka dostatočným finančným kapacitám. Projekt Arboria Park nie je krátkodobým zámerom, ale dlhodobou víziou. Je to miesto pre život, hru a radosť,“ vyhlásil člen predstavenstva luxemburskej skupiny Stéphane Deby.

Stéphane Deby

Bytový dom Arboria Park – Veterná
Prvý, 7 podlažný bytový dom budúceho komplexu, má názov podľa ulice, pri ktorej sa nachádza. Ponúka 96 jedno- až štvorizbových bytov. Každý z nich má lodžiu, terasu alebo na prízemí predzáhradku, ktorá vďaka vyvýšeniu poskytne domácim dostatok súkromia. Popri pivničných kobkách sa v podzemí nachádza i garáž pre 36 áut. Pred domom je plánované parkovanie výhradne pre jeho obyvateľov. V tichej časti, na druhej strane domu, bude priestor pre detské ihrisko, zeleň a cestičky pre peších.

Manažment projektu, predaj
Za manažment projektu je zodpovedná bratislavská spoločnosť Lucron Development s úzkym prepojením na Luxembursko. Má bohaté skúsenosti s výstavbou rezidenčných nehnuteľností a tvorbou urbanizmu v zahraničí. Stavebníkom prvého obytného domu Arboria Park – Veterná je spoločnosť Arboria Veterná s.r.o.

Model projektu bude od októbra vystavený v OC Tesco na Veternej ulici.

Ulož ako PDF
Napísal 14. septembra 2011 2:31. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Projekt Arboria Park oficiálne odštartoval. Investor plánuje v Trnave preinvestovať najmenej 70 miliónov eur”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.