reklama

Štartuje rezidenčný projekt Arboria Park na Zátvore. V prvej fáze vznikne 96 bytov

Výstavbu prvého z celkového počtu desiatich obytných blokov na Veternej ulici v Trnave plánuje začať developerská spoločnosť Lucron Development už na jeseň 2011. Predpredaj 96 bytov rezidenčného projektu, ktorý dostal názov Arboria Park-Veterná, zaháji investor v máji.
Celkovo môže v lokalite Zátvor II. vzniknúť až 1500 nových bytov.

Arboria Park pochádza z dielne developerskej spoločnosti LUCRON Development, a.s. Ako dcérska pobočka silných luxemburských spoločností má za sebou viacero projektov. Medzi tie najnovšie patrí bratislavský Eden Park s 268 bytmi. Dokončili ho v roku 2009 a v súčasnosti je už vypredaný.

Prvých 96 bytov vznikne na hranici Veternej a Olympijskej ulice

Architekti koncipujú Arboria Park ako moderný projekt zasadený do lokality na okraji mesta, no zároveň neďaleko centra. Vznikajúci projekt situovaný na zelenej lúke za hypermarketom Tesco na sídlisku Zátvor má byť podľa predstaviteľov developera „charakteristický nádherným veľkým parkom a množstvom zelene. Park sa rozprestiera medzi jednotlivými obytnými blokmi a je koncipovaný ako oddychová zóna bez áut. Moderný dopravný koncept celého projektu s dostatkom parkovacích státí v podzemnej garáži a na súkromnom parkovisku pred domom rieši problémy budúcich obyvateľov s nedostatkom odstavných plôch“.

Komplex vyrastie na ploche až 100 000 m².

„Do Trnavy prichádzame s myšlienkou výstavby najžiadanejších a cenovo prístupných bytov v rozumných a  účelných výmerách a s vynikajúcimi dispozíciami. Našim cieľom je ponúknuť novým i súčasným obyvateľom mesta to najlepšie bývanie podľa ich predstáv a možností,“ charakterizuje vznikajúci projekt Ing. Zoltán Müller zo spoločnosti Lucron Development.

Foto: Lucron Development

Stavebné povolenie na výstavbu prvého bytového domu nazvaného Arboria Park-Veterná bolo vydané koncom roka 2010. Developer plánuje začať so stavebnými prácami v septembri 2011, predpokladaný termín ukončenia výstavby a kolaudácie je december 2012. Prioritou celého konceptu je podľa Z. Müllera „vzdušné, čisté, tiché a zelené bývanie vo veľmi dobre riešených a zároveň cenovo prístupných bytoch“.

Absolútnosťou prednosťou celého projektu Arboria Park má byť vylúčenie dopravy z medziblokových priestorov. Veľké plochy pre parkoviská má nahradiť zeleň. Medzi domami je vylúčená doprava, v komplexe vznikne veľký zelený park s cestičkami pre peších a s ihriskami z prírodných materiálov pre deti. „Parkovanie a dopravná obsluha budú situované len z vonkajšej strany bytového komplexu, ktorý bude prístupný z Veternej a neskôr z Olympijskej ulice. Tento koncept zaručuje tiché bývanie bez hluku áut pod oknami a a bezpečné prostredie najmä pre deti. Názov projektu arboria evokuje zeleň, ktorou celý projekt oplýva,“ približuje svoj zámer developerská spoločnosť Lucron.

Bratislavský Eden Park zrealizoval Lucron v rokoch 2009-2011

Foto: Lucron Development

Developer oficiálne spustí predaj bytov v prvom bytovom dome Arboria Veterná už 16.mája 2011. Pripravených je 96 bytov vo veľkostiach od 1 po 4-izbové s rozmanitými dispozíciami. Každý byt má loggiu, terasu alebo predzáhradku. Parkovanie pre obyvateľov bloku je zabezpečené v dostatočnom počte na vlastných parkoviskách v podzemných garážach a tiež na vonkajších plochách vyhradených pre súkromné použitie obyvateľov bytového domu.

Model projektu bude vystavený v OC Tesco na Veternej ulici. Predaj bytov zabezpečuje Realitná kancelária MEXX Reality. Viac informácií o projekte nájdete na pripravovanej webovej stránke projektu www.arboria.sk alebo u developera na www.lucron.sk.

Ulož ako PDF
Napísal 18. apríla 2011 6:10. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Štartuje rezidenčný projekt Arboria Park na Zátvore. V prvej fáze vznikne 96 bytov”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.