reklama

Arboria II bude vznikať postupne do roku 2031, investor plánuje postaviť viac ako dvadsať bytových domov

Druhá etapa výstavby vznikajúcej mestskej štvrte Arboria na severnom okraji Trnavy dostáva reálne kontúry. Developerská spoločnosť Lucron Development predložila do posudzovacieho procesu zámer polyfunkčného komplexu Arboria II, ktorý bude stáť na ploche takmer 100-tisíc metrov štvorcových.

Zóna Arboria II vznikne na voľnej ploche, ktorú ohraničuje severovýchodný obchvat, Piešťanská cesta a územie so zamýšľanou výstavbou obchodnej zóny na Východnej ulici. Časť komplexu zasahuje do aktuálne rozostavanej časti areálu Arboria I.

Druhá etapa projektu Arboria je rozdelená na štyri zóny, postaviť plánujú 22 bytových domov. Ich výstavba je rozdelená na etapy postupne v rokoch 2018 – 2020 (zóna 3), 2021 – 2031 (zóna 1), 2022 – 2024 (zóna 2) a napokon v rokoch 2030 – 2031 má byť dokončená zóna označená ako číslo štyri, ktorú má tvoriť zelený pás.

Okrem bytov umiestni developer v komplexe aj obchodné jednotky – priestory pre obchodné prevádzky, administratívu, služby, kaviareň, gastro či materskú školu.


Hmotovo – priestorové riešenie objektov polyfunkčného komplexu Arboria II

Zdroj: Urbanisticko – architektonická štúdia, Compass s.r.o., 2017

Kapacita riešeného územia komplexu Arboria II je viac ako 98-tisíc metrov štvorcových.

Celková nadzemná zastavaná plocha objektov má dosiahnuť necelých 21-tisíc metrov štvorcových, na ploche 40-tisíc metrov štvorcových je plánovaná zeleň.

Podlahová plocha určená na bývanie je určená v objeme 112-tisíc metrov štvorcových, pre obchody a služby je vyčlenených 3200 m2, materská škola je navrhnutá na ploche 453 metrov štvorcových.

Parkovacie plochy budú mať kapacitu pre 2400 áut, z toho v podzemných garážach bude umiestnených 1755 a na povrchu je vyčlenených 646 miest na parkovanie.

Jednotlivé bytové domy v komplexe majú dosiahnuť výšku najviac 6+1 podlažie.

Zóna Arboria II bude dopravne napojená na priľahlú dopravnú sieť v smere cez Juhovýchodnú ulicu s nadväznosťou na Východnú ulicu a Piešťanskú cestu. Výhľadovo, približne v roku 2026, developer uvažuje nad vybudovaním druhého smerovania pripojenia lokality a to predĺžením Sibírskej ulice.

Investor chce v rámci sadovníckych úprav zóny docieliť “vytvorenie nových plôch výsadieb plošných a líniových prvkov zelene v danom území, ktoré vytvoria príjemné prírodné zázemie k novobudovaným objektom. Počíta sa s výsadbou parkovo upravených plôch s lavičkami, vodnými prvkami a drobným mobiliárom, vo vyhradených plochách v rámci zástavby sa počíta s umiestnením detských ihrísk, strešnej zelene a ďalších prvkov orientovaných na užívateľov polyfunkčného komplexu a jeho návštevníkov”.

Na zmiernenie negatívnych klimatických zmien majú poslúžiť strešné či dažďové záhrady, ale aj realizácia priepustných spevnených plôch.

Náklady na vybudovanie komplexu Arboria II odhaduje investor na 90 miliónov eur.

Ulož ako PDF
Napísal 11. apríla 2018 10:03. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Arboria II bude vznikať postupne do roku 2031, investor plánuje postaviť viac ako dvadsať bytových domov”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.