reklama

Veľký developerský projekt Arboria II. obdržal súhlasné stanovisko ministerstva životného prostredia

Developerská spoločnosť Arboria Land Development má k dispozícii záverečné stanovisko posudzovacieho procesu k predloženému zámeru polyfunkčného komplexu Arboria II, ktorý bude stáť na ploche takmer 100-tisíc metrov štvorcových. Vyrastať má postupne až do roku 2031.

Ministerstvo životného prostredia SR zverejnilo 10. júla 2019 rozhodnutie a záverečné stanovisko, v ktorom vyjadruje súhlas s realizáciou zámeru za podmienok, ktoré v rámci takmer jeden a pol roka trvajúceho procesu posudzovania vplyvov na životné prostredie stanovili zo zákona na to určené inštitúcie, úrady a orgány štátnej a verejnej správy.

„MŽP SR na základe výsledku procesu posudzovania vplyvov navrhovanej činnosti na životné prostredie vykonaného podľa zákona, pri ktorom sa zvážil stav využitia územia a únosnosť prírodného prostredia, význam očakávaných vplyvov navrhovanej činnosti na životné prostredie, chránené územia a zdravie obyvateľstva z hľadiska ich pravdepodobnosti, rozsahu a trvania, miesta vykonávania navrhovanej činnosti, po vyhodnotení predložených stanovísk a pripomienok, výsledku verejného prerokovania a záverov odborného posudku a za súčasného stavu poznania súhlasí s realizáciou navrhovanej činnosti,“ znie záverečné stanovisko Ministerstva životného prostredia SR.


Hmotovo – priestorové riešenie objektov polyfunkčného komplexu Arboria II (pre zväčšenie kliknite na obrázok)

Zdroj: Urbanisticko – architektonická štúdia, Compass s.r.o., 2017

Zóna Arboria II vznikne na voľnej ploche, ktorú ohraničuje severovýchodný obchvat, Piešťanská cesta a územie so zamýšľanou výstavbou obchodnej zóny na Východnej ulici. Časť komplexu zasahuje do aktuálne rozostavanej časti areálu Arboria I.

Druhá etapa projektu Arboria je rozdelená na štyri zóny, postaviť plánujú 22 bytových domov. Ich výstavba je rozdelená na etapy postupne v rokoch 2018 – 2020 (zóna 3), 2021 – 2031 (zóna 1), 2022 – 2024 (zóna 2) a napokon v rokoch 2030 – 2031 má byť dokončená zóna označená ako číslo štyri, ktorú má tvoriť zelený pás.

Okrem bytov umiestni developer v komplexe aj obchodné jednotky – priestory pre obchodné prevádzky, administratívu, služby, kaviareň, gastro či materskú školu.

Po obvode riešeného územia plánujú postaviť 5+1 podlažné obytné bloky s dvomi podzemnými podlažiami, lokálne 7+1 obytné objekty, vo vnútri komplexu sú navrhované 5+1 podlažné mestské vily s jedným podzemným podlažím.

Dopravné napojenie bude riešené z Juhuvýchodnej ulice a Piešťanskej cesty.

Celkom má v zóne Arboria II. vzniknúť takmer 2300 parkovacích miest, z nich 1862 bude situovaných v podzemných parkovacích garážach a 433 na povrchu.

Developer plánuje v obytnom súbore vybudovať aj Relax Park II., riešený ako pokračovanie projektovaného parku Relax park I s množstvom zelene a doplnkových voľnočasových funkcií ako sú detské ihriská s drobným mobiliárom, chodníky, „lúka“ vyhradená pre venčenie psov a podobne.

Súčasťou sadových úprav, ktorých cieľom je dotvorenie architektúry a celkového harmonického rázu prostredia komplexu, bude aj výsadba strešnej zelene nad konštrukciami podzemnej garáže, extenzívnej vegetácie na príslušných podlažiach (zelené terasy), realizácia dažďových záhrad a popínavej zelene.

Kapacita riešeného územia komplexu Arboria II je viac ako 98-tisíc metrov štvorcových.

Celková nadzemná zastavaná plocha objektov má dosiahnuť necelých 21-tisíc metrov štvorcových, na ploche 40-tisíc metrov štvorcových je plánovaná zeleň.

Podlahová plocha určená na bývanie je určená v objeme 112-tisíc metrov štvorcových, pre obchody a služby je vyčlenených 3200 m2, materská škola je navrhnutá na ploche 453 metrov štvorcových.

Náklady na vybudovanie komplexu Arboria II odhaduje investor na 90 miliónov eur.

Ulož ako PDF
Napísal 11. júla 2019 11:02. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Veľký developerský projekt Arboria II. obdržal súhlasné stanovisko ministerstva životného prostredia”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.