reklama

Developerský projekt ISLAND prinesie do lokality na okraji Trnavy nový život

Už v priebehu jarných mesiacov roka 2019 odštartuje v lokalite medzi Zelenečskou a Mikovíniho ulicou realizácia projektu komerčno – podnikateľskej zóny ISLAND na okraji Trnavy. Projekt je súčasťou odvážneho zámeru Nová Linčianska, súčasťou ktorého je okrem zóny ISLAND aj rezidenčný projekt MIKO. Stojí za ním trnavská developersko-stavebná spoločnosť ISMONT.

Zóna ISLAND je navrhnutá v podobe štyroch objektov určených pre administratívu, nákupné centrum či občiansku vybavenosť.

Súčasťou areálu s výmerou približne 33-tisíc metrov štvorcových budú okrem komunikácií a parkovísk aj pomerne rozsiahle verejné plochy zelene s výmerou približne 8000 metrov štvorcových. S ďalšou zeleňou počíta projekt zelených striech.

V rámci prípravného procesu si nechal developer vypracovať v spádovej oblasti marketingový prieskum, z odporúčaní ktorého chce vychádzať pri obsadzovaní prevádzok.

Ponuku bežnej občianskej vybavenosti v zóne ISLAND sa má doplniť aj skupina doplnkových služieb, na ktoré realizovaný prieskum poukázal.


Zdroj: Ismont

Spoločnosť ISMONT v tejto fáze potvrdila, že jedným z nájomcov bude BILLA, rokovania prebiehajú s drogériou DM a predajňou Pet shop.

Uvažuje sa tiež s poštou či prevádzkou lekárne.

Súčasťou komerčno – podnikateľskej zóny ISLAND bude oddychová zóna s lavičkami, detským ihriskom, počíta sa tiež s vybudovaním jazierka na ploche približne 60 metrov štvorcových.

Z dopravného hľadiska bude vstup do areálu riešený zo Zelenečskej aj Mikovíniho ulice, zóna bude napojená aj na postupne vznikajúcu sieť mestských cyklotrás.

Návštevníkom a nájomníkom bude k dispozícii viac ako 270 parkovacích miest, z toho 72 v podzemí administratívneho objektu.


Zdroj: Ismont

Najvyšším objektom v zóne bude 6 – podlažná administratívna budova s obchodnou vybavenosťou na prvom nadzemnom podlaží. Pod objektom bude 72 parkovacích miest.

Dva retailové objekty určené pre obchod a služby budú jednopodlažné.

Štvrtý objekt určený pre administratívu a skladovanie, je navrhnutý ako trojpodlažná budova pre administratívu s jednopodlažným objektom skladovej haly.

Na všetkých objektoch pre administratívu aj retail počíta investor s použitím striech na realizáciu extenzívnej zelene.

Pripravovaný areál ISLAND je v súlade s Územným plánom mesta Trnava.

Veľký developerský projekt Nová Linčianska nepochybne zásadným spôsobom prispeje k zlepšeniu imidžu, s ktorým sa potýkala lokalita v minulosti.

Prispeje k tomu aj skutočnosť, že okrem samotnej spoločnosti ISMONT sa o výrazný pozitívny posun starajú aj vlastníci negatívne vnímaných nehnuteľnosti v susedstve či zvýšené investície mesta na neďalekom sídlisku.


Archívna snímka územia medzi Zelenečskou a Mikovíniho ulicou, na ktorom vznikne projekt Island

(PR článok)

Ulož ako PDF
Napísal 6. februára 2019 11:23. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Firmy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.