reklama

Nová komerčná zóna na okraji Linčianskej prinesie obchody, služby aj administratívu

Developerský projekt komerčno – podnikateľskej zóny Zelenečská – Mikovíniho, ktorá má vzniknúť na okraji sídliska Linčianska, je aktuálne v procese pripomienkovania a vyjadrovania sa úradmi a inštitúciami. Urbanistickú štúdiu schválilo Mestské zastupiteľstvo mesta Trnava v decembri 2017. S predloženým zámerom sa do 17. mája 2018 môže na mestskom úrade zoznámiť aj verejnosť.

V novej lokalite plánuje investorská spoločnosť vybudovať na celkovej ploche s výmerou 3,1 hektára celkom päť objektov.

Na území ohraničenom zo severu Mikovíniho ulicou, od západnej strany cestou na Zeleneč, z juhu budúcim obchvatom a z východu budúcim zeleným pásom popri Trnávke, vznikne administratívna budova s obchodnou vybavenosťou, dva objekty pre retail a administratívna budova so skladovou halou.


Pohľad na riešené územie od juhu (horná snímka) a od Mikovíniho ulice

Foto: investor

Obchodná zóna má podľa investora poskytovať nadpriemerný štandard služieb, obchodné prevádzky a oddychovú zónu.

V rámci zóny vznikne 272 parkovacích miest, z toho 72 pod terénom.

Územie komerčno-podnikateľskej zóny je rozčlenené na tri časti, ktoré môžu vytvoriť samostatné funkčno-prevádzkové areály.

Prvú časť tvorí administratívna budova s plochou kancelárií 3800 metrov štvorcových, druhá retailová časť je navrhnutá s predajnou plochou 3550 metrov štvorcových, tretia časť s predajňou stavebnín a retailom má dosiahnuť zastavanú plochu do 3800 metrov štvorcových.

Výška nepresiahne v prípade administratívnych objektov 5+1 podlažie, pri retailových objektoch výšku 12 metrov.

Nové priestory môžu poskytnúť prácu pre takmer 200 ľudí.

Zámer počíta aj s pomerne veľkým priestorom pre zeleň.

“Návrh zóny predpokladá vytvorenie priestorových podmienok v centrálnej časti pre vybudovanie kvalitnej parkovej zelene s príslušným oddychovo-relaxačným mobiliárom s možnosťou uplatnenia vodného prvku. Celkove sa v návrhu uvažuje s použitím vzrastlého materiálu, aby sa minimalizovala doba, kým zeleň začne plniť svoje estetické a biologické funkcie. Jednotlivé druhy budú kombinované tak, aby zahŕňali listnaté (doplnkovo možno i ihličnaté), opadavé aj stálozelené druhy, aby sadovnícke úpravy pôsobili a boli zaujímavé v priebehu celého roka,” uvádza investor v predloženom zámere.

Dopravné usporiadanie napojenia zóny na cestnú sieť je riešené v súlade s priestorovou koncepciou stanovenou územným plánom mesta Trnava.

Investor na svoje náklady vybuduje okrem iného aj novú trojramennú okružnú križovatku na ceste III. triedy v smere na Zeleneč, križovatku na Mikovíniho ulici a vo vymedzenom rozsahu vybuduje aj nové cyklotrasy na Mikovíniho ulici aj pri ceste III. triedy.

Dopravné riešenie zóny bude zohľadňovať aj budúci Južný obchvat mesta Trnava.

Zdroj: Investor

Ulož ako PDF
Napísal 27. apríla 2018 7:01. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Nová komerčná zóna na okraji Linčianskej prinesie obchody, služby aj administratívu”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.