reklama

Súčasťou novej cyklocesty z Trnavy do Zelenča bude aj obchodno-podnikateľská zóna Island

Na spolupráci pri jej výstavbe sa dohodli samosprávy a podporu prisľúbil aj súkromný investor, ktorý plánuje výstavbu obchodno-podnikateľskej zóny ISLAND na Linčianskej v Trnave.

Spoločnosť ISLAND, ktorá na južnom obchvate mesta pripravuje výstavbu komerčno-podnikateľskej zóny OC ISLAND vstúpila do spolupráce s Trnavským samosprávnym krajom, mestom Trnava a obcou Zeleneč.

Výsledkom bude nová cyklotrasa, ktorá bude spájať Trnavu a Zeleneč a bude súčasťou aj obchodno-podnikateľskej zóny OC ISLAND.

Na spolupráci sa strany dohodli a spečatili ju pri oficiálnom podpise memoranda o spolupráci. Pokiaľ sa na túto investíciu podarí získať aj zdroje z Európskej únie, bude sa cyklotrasa rozširovať z intravilánu Trnavy aj do extravilánu.

Spoločnosť OC ISLAND v rámci projektu výstavby obchodného centra ISLAND zabezpečí na vlastné náklady vybudovanie časti cyklotrasy od kruhovej križovatky na Zelenečskej ulici po celej šírke pozemku náležiacom OC ISLAND.

Vizualizácia: OC ISLAND

Za spoločnosť OC ISLAND sa vyjadrila prokuristka p. Ivana Kurilová: „Podľa nás je nesmierne dôležité, aby v takýchto momentoch prichádzalo k spolupráci medzi mestom, krajom a súkromnými investormi. Sme radi, že sa budeme podieľať na zabezpečení, výstavbe a napojení sa na cyklotrasu aj v rámci nášho projektu. Prinesie to nielen vyššiu bezpečnosť pri pohybe ľudí medzi obcou Zeleneč a mestom Trnava, ale aj vyššiu úroveň celkovej infraštruktúry v lokalite. Cyklotrasa bude viesť priamo do OC ISLAND, kde budú vybudované oddychové a relaxačné zóny s detskými ihriskami, obchodná vybavenosť a služby, ktorými si každý cyklista môže spríjemniť svoj výlet.“

Výstavba OC ISLAND je plánovaná na rok 2020.

OC ISLAND pokryje nedostatočné vybavenie obchodnými jednotkami a službami na sídlisku Linčianska.

Potenciálni nájomcovia sú veľký potravinársky reťazec, známa drogéria, reštauračné a kaviarenské služby, obchody s oblečením, potrebami pre deti či známe reťazce potrieb pre domácich miláčikov.

Viac informácií o OC ISLAND na www.ocisland.sk.

(PR článok)


Memorandum podpísali (zľava): primátor Trnavy Peter Bročka, prokuristka OC ISLAND Ivana Kurilová, župan Jozef Viskupič a starosta Zelenča Ľubomír Jedlička

Ulož ako PDF
Napísal 12. júla 2019 8:58. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.