reklama

Kraj začal s prípravou cyklocesty medzi PSA a Zavarom. Súčasťou zámeru je aj cyklolávka nad diaľnicou D1

Trnavský samosprávny kraj začal s prípravou cyklocesty v úseku medzi automobilkou PSA Groupe a obcou Zavar.

Cyklocesta má začať pri okružnej križovatke na ceste III. triedy pri priemyselnom parku, ktorá je najbližšie k obci Zavar. Ukončená bude v intraviláne Zavara pri značke označujúcej začiatok obce.

Dĺžka plánovanej cyklocesty je 1,7 km. Cesta pre cyklistov je navrhovaná ako samostatná komunikácia, od cesty III. triedy bude oddelená pásom zelene.

Súčasťou cyklotrasy bude aj lávka nad diaľnicou D1. Projekt je preto rozdelený na dve samostatné časti – cyklocestu a cyklolávku.


Na snímke hore most ponad diaľnicu pred Zavarom, na druhej fotke cesta III. triedy medzi PSA a obcou Zavar

Reprofoto: Google Street View

„Stavebné práce budú prebiehať v dvoch etapách. Ako prvá sa bude riešiť výstavba lávky pre cyklistov, v druhej etape prebehne realizácia cyklotrasy,“ priblížil Patrik Velšic z odboru komunikácie Trnavského samosprávneho kraja (TTSK).

Cyklotrasa je navrhnutá v šírke 3 metre, povrchovú úpravu bude tvoriť asfaltový betón.

S výstavbou lávky pre cyklistov, ktorá bude situovaná v dotyku súčasného mosta nad diaľnicou D1 pri Zavare, plánuje TTSK začať v roku 2020.

Cyklocesta by mala byť dokončená v roku 2021.

Predpokladané finančné náklady na realizáciu zámeru cyklotrasy PSA – Zavar v tejto fáze nie sú známe.

„Aktuálne pripravujeme realizačné projekty, v ktorých budú spracované podrobné rozpočty celkových nákladov stavby pre cyklotrasu, ako aj cyklolávku,“ vysvetlil Velšic.

Finančné prostriedky na výstavbu cyklocesty chce TTSK získať z európskych štrukturálnych a investičných fondov.

Ulož ako PDF
Napísal 13. marca 2019 10:47. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Kraj začal s prípravou cyklocesty medzi PSA a Zavarom. Súčasťou zámeru je aj cyklolávka nad diaľnicou D1”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.