reklama

Neďaleko Trnavy sa pripravuje vybudovanie 11-kilometrovej cyklocesty

V trnavskom regióne má pribudnúť nová vyše 11-kilometrová cesta pre cyklistov. Spoločne ju pripravuje šesť obcí, ktoré patria medzi členov Mikroregiónu nad Holeškou – Veľké Kostoľany, Dubovany, Veselé, Rakovice, Borovce a Trebatice. Prejazd týmto úsekom využíva aj množstvo rekreačných cyklistov z Trnavy, jazdiacich v smere na Vrbové či Piešťany.

Združenie šiestich obcí Cyklocesta Holeška získa od Trnavského samosprávneho kraja (TTSK) dotáciu na projektovú dokumentáciu na výstavbu cyklotrasy.

Združenie obcí vzniklo za účelom vybudovania cyklocesty spájajúcej obce v úseku Veľké Kostoľany – Trebatice.

Primárnym účelom je bezpečné dochádzanie obyvateľov obcí za prácou do priemyselných parkov v Trebaticiach a Krakovanoch, ako aj napojenie sa na pripravovaný projekt cyklotrasy „Zelená cesta“ medzi Vrbovým a Piešťanmi.


Vyznačenie úseku cyklocesty na mape

ZDROJ: Mapy.cz

Finančné prostriedky na vypracovanie projektovej dokumentácie cyklocesty poskytne zdrzuženiu obcí Cyklocesta Holeška Trnavský samosprávny kraj. Združenie obcí sa zároveň zaviaže poskytnúť, resp. získať finančné prostriedky na jej výstavbu.

Výška vkladu TTSK bude 39 000 eur. Prostriedky sú účelovo viazané na obstaranie projektovej dokumentácie cyklocesty.

Výška vkladu Združenia obcí cyklocesta Holeška bude viazaná na realizáciu výstavby, jej výška bude známa na základe projektovej dokumentácie a následného verejného obstarania stavebných prác.

Odhadovaná dĺžka rovinatej trasy s minimálnym prevýšením, ktorá vedie od Veľkých Kostolian cez Dubovany, Veselé, Rakovice, Borovce a končí v Trebaticiach, je 11,5 kilometra.

Prijatím dotácie od TTSK na projekty sa Združenie obcí cyklocesta Holeška zaviaže vybudovať cestu pre cyklistov do 5 rokov od uzatvorenia zmluvy o združení finančných prostriedkov.

Ako pripomenul riaditeľ odboru cestovného ruchu, podpory podnikania a životného prostredia TTSK Jaroslav Hric, „Združenie obcí Cyklocesta Holeška v tomto čase už vykonáva geodetické zameranie trasy a je vysoký predpoklad, že predmetné obce dokážu tento projekt úspešne zrealizovať ešte pred dohodnutým termínom a podporiť tak nielen cyklistickú dopravu ale aj cyklistickú turistiku v regióne“.

MAPA:

Ulož ako PDF
Napísal 11. apríla 2019 8:57. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Neďaleko Trnavy sa pripravuje vybudovanie 11-kilometrovej cyklocesty”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.