reklama

Neďaleko Trnavy sa pripravuje vybudovanie 11-kilometrovej cyklocesty

V trnavskom regióne má pribudnúť nová vyše 11-kilometrová cesta pre cyklistov. Spoločne ju pripravuje šesť obcí, ktoré patria medzi členov Mikroregiónu nad Holeškou – Veľké Kostoľany, Dubovany, Veselé, Rakovice, Borovce a Trebatice. Prejazd týmto úsekom využíva aj množstvo rekreačných cyklistov z Trnavy, jazdiacich v smere na Vrbové či Piešťany.

Združenie šiestich obcí Cyklocesta Holeška získa od Trnavského samosprávneho kraja (TTSK) dotáciu na projektovú dokumentáciu na výstavbu cyklotrasy.

Združenie obcí vzniklo za účelom vybudovania cyklocesty spájajúcej obce v úseku Veľké Kostoľany – Trebatice.

Primárnym účelom je bezpečné dochádzanie obyvateľov obcí za prácou do priemyselných parkov v Trebaticiach a Krakovanoch, ako aj napojenie sa na pripravovaný projekt cyklotrasy „Zelená cesta“ medzi Vrbovým a Piešťanmi.


Vyznačenie úseku cyklocesty na mape

ZDROJ: Mapy.cz

Finančné prostriedky na vypracovanie projektovej dokumentácie cyklocesty poskytne zdrzuženiu obcí Cyklocesta Holeška Trnavský samosprávny kraj. Združenie obcí sa zároveň zaviaže poskytnúť, resp. získať finančné prostriedky na jej výstavbu.

Výška vkladu TTSK bude 39 000 eur. Prostriedky sú účelovo viazané na obstaranie projektovej dokumentácie cyklocesty.

Výška vkladu Združenia obcí cyklocesta Holeška bude viazaná na realizáciu výstavby, jej výška bude známa na základe projektovej dokumentácie a následného verejného obstarania stavebných prác.

Odhadovaná dĺžka rovinatej trasy s minimálnym prevýšením, ktorá vedie od Veľkých Kostolian cez Dubovany, Veselé, Rakovice, Borovce a končí v Trebaticiach, je 11,5 kilometra.

Prijatím dotácie od TTSK na projekty sa Združenie obcí cyklocesta Holeška zaviaže vybudovať cestu pre cyklistov do 5 rokov od uzatvorenia zmluvy o združení finančných prostriedkov.

Ako pripomenul riaditeľ odboru cestovného ruchu, podpory podnikania a životného prostredia TTSK Jaroslav Hric, “Združenie obcí Cyklocesta Holeška v tomto čase už vykonáva geodetické zameranie trasy a je vysoký predpoklad, že predmetné obce dokážu tento projekt úspešne zrealizovať ešte pred dohodnutým termínom a podporiť tak nielen cyklistickú dopravu ale aj cyklistickú turistiku v regióne”.

MAPA:

Ulož ako PDF
Napísal 11. apríla 2019 8:57. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

11 komentárov pre “Neďaleko Trnavy sa pripravuje vybudovanie 11-kilometrovej cyklocesty”

 1. 1
  erik says:

  ..a Trnava sa spoji z obcami z okolia kedy ??? :-(..

 2. 2
  Jack says:

  @admin stranky: mensie tie obrazky uz vkladat nejdu? hovori vac nieco zvacsenie obrazku na povodnu velkost po kliknuti? wtf

 3. 3
  xXx says:

  Ta cyklocesta je kratsia, nez je vzdialenost z Trnavy do Velkych Kostolian …

 4. 4
  miro says:

  Aký má vplyv vybudovanie tejto cyklotrasy na nekonečné dopravné zápchy v Trnave ráno aj poobede ? Prečo neschopáci nevedia zabezpečiť financie na riešenie automobilovej dopravy v krajskom meste ? Načo ich vlastne platíme ?
  Takéto projektíky pre malé deti sú len PR pre ovečky na FB.

  • 4.1
   Filip says:

   Preco by mali obce Kostolany, Dubovany, Vesele, Trebatice… riesit dopravne zápchy v Trnave? Nemozu si oni len tak u seba urobit cestu pre cyklistov bez toho, aby to nejaky hejter nespajal nasilu s Trnavou?
   Nedavno tu bol clanok ze tusim SSC ide opravit cestu od Bucian po Madunice. To je tiez PR cyklistov a ovecky? Je to uplne normalna informacia o projekte co sa pripravuje na vystavbu.

   • 4.1.1
    miro says:

    Áno tie obce to nemajú riešiť. To má riešiť VUC.
    Namiesto riešenia vážnych problémov nie len v Trnave sa peniaze rozhadzujú na druho a treťotriedne záležitosti. Lebo to je ľahké.
    Vážne a ťažké veci diletanti riešiť nevedia.
    Pre mňa je hejt táto PR propaganda pseudo-úspechov a svetlých zajtrajškov.
    Za 1,5 roka Jofa nikde nič, žiadne obchvaty, mosty iba prkotiny.
    http://www.frastackenoviny.sk/aktualne/2214-most
    https://www.trnavskyhlas.sk/c/22501-v-hlohovci-chystaju-blokadu-mosta-chcu-poukazat-na-kriticku-dopravnu-situaciu.htm?fb_comment_id=1255064791265400_1255513964553816
    Teraz si požičali 15 mil tak ako to robil Mikuš.
    Čo sa vlastne zmenilo Filipko ?

    • 4.1.1.1
     Abc says:

     Nemas ponatia ako sa pracuje na vuc. Si len klasicky poldementny slovacik ktory si nevie ani zakladne informacie nastudovat a pokym mu nepsraia pred cinziakom rovno 6prudovu dialnicu tak bude mindzovat cely zivot jak posledny senkovy zebrak. Spamataj sa chlapcek a zacni si zistovat informacie co sa deje a skus si ich porovnat s predoslymi garniturami, ostanes sokovany. Lenze ty opicak bananovy neschopny si myslis ze kazdy projekt ti dopodrobna vysvetlia a odprezentuju na facebooku. Tvoj trapnucky egocentrizmus ti nedovoluje vidiet ze v inych mestach su vacsie problemy s dopravou ako len v trnave, vid Senica. Tiez tvoja slepota ti nedovoli vidiet ze vucky maju asi 20% z financii kolko by mali vzhladom na svoje ulohy mat. Tiez len internetovy pisalek bude kritizovat uver ktory si zobral takmer kaza vucka kedze je bezurocny a uver je bezna financna operacia verejnej institucie, to nie je ako ked si ty ***** zoberes auto na splatky. Ale to by si musel byt aspon priemerne vzdelany aby si to vedel lenze si len slovenska zamindrakovana cvarga a chudoba ti plieska emocie.

     • 4.1.1.1.1
      Cvarga says:

      Ty už fakt nepi. Vedci z Heidelberskej univerzity zistili, že len 6 minút od konzumácie alkoholu stačí k tomu, aby sa poškodil mozog a alkoholici majú dokonca o 1,6% mozog menší ako abstinenti.
      Okrem sprostoty, arogancie a urážania občanov Slovenska si vlastne ako odborne argumentoval danú problematiku či už opravy, rekonštrukcie ciest alebo výhody a nevýhody čerpania daného úveru ?

      • 4.1.1.1.1.1
       Náhodný okoloidúci says:

       Kámo, po troch dávkach hustilkového vzduchu sa odporúča 6 minút kľudu. Dokonca sa počas tých 6 minút neodporúča dávať žiadne príspevky, vraj to potom pôsobí dementne.

      • 4.1.1.1.1.2
       Amater says:

       Na aktualitách som sa teraz dočítal že alkohol je škodlivý a podporuje vznik mŕtvice a degeneratívne poškodenie mozgu Správne je aj čerpanie úveru bez úroku. Pokiaľ VUC bude riadiť organizovaná skupina prepojená na mesto jej význam je neopodstatnený. Aj keď zaniklo jedno riadiace centrum schádzajúce sa U Bulu – bývalí výčap piva na Zelenaj ulici objavili sa po uchopení moci ďalšie. A škody budú narastať a narastať a rozprávka o skvelých občianskych aktivistoch záchrancoch civilizácie skončí katastrofou,

 5. 5
  Matus says:

  Treba si uvedomiť že Trnavský samosprávny kraj nie je len Trnava. Aj keď je pravda, že v TT sa doprava zahusťuje.

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.