reklama

Vznikne projekt cyklocesty z Klčovian do Smoleníc. Ďalšie úseky ju spoja s Trnavou

Trnavský samosprávny kraj (TTSK) vypísal verejnú súťaž na zhotoviteľa projektovej dokumentácie cyklocesty z Klčovian, miestnej časti obce Boleráz, až do Smoleníc.

Cyklocesta bude začínať v obci Klčovany pri železničnej zastávke, ukončená má byť pri vstupe do Smoleníc od Bolerázskej priehrady. Podľa hrubých odhadov môže jej dĺžka dosiahnuť asi 10 kilometrov.

V tejto fáze totiž nie je určené presné trasovanie budúcej samostatnej cesty pre cyklistov. Župa túto úlohu zverí projektantom – účastníkom verejného obstarávania. Tí budú musieť do súťaže predložiť až tri alternatívy vedenia budúcej cyklocesty, najvhodnejšiu z nich vyberie župa.

„Cyklotrasa by mala byť vedená v čo najkratšom, bezprekážkovom profile s preferenciou trasy po pozemkoch, ktoré majú predpoklad jednoduchšieho vysporiadania. Pre zvýšenie bezpečnosti by trasa mala byť vedená tak, aby sa zamedzilo zbytočnému križovaniu s cestnou komunikáciou,“ požaduje TTSK.


Úsek pred obcou Smolenice od Boleráza, v pozadí Malé Karpaty a Smolenický zámok

Ilustračné foto: trnava-live.sk

V súčasnosti vieme zatiaľ iba toľko, že cesta pre cyklistov má byť široká 2,5 metra.

Veľmi dôležitým faktorom je, že trasa od Smoleníc do Klčovian bude napojená na pripravovanú cyklocestu medzi Bohdanovcami nad Trnavou a Klčovanmi.

A, napokon, vo fáze príprav je cyklotrasa medzi lokalitou Štrky v Trnave a Bohdanovcami.

O niekoľko rokov by sa tak mohlo stať realitou cyklistické prepojenie samostatnou oddelenou cestou medzi Trnavou a Smolenicami s dĺžkou približne 20 kilometrov, cyklisti by sa tak vyhli veľmi frekventovanému úseku cesty I. triedy Trnava – Boleráz.


Župa má postaviť úsek z Klčovian po Smolenice

Mapa: freemap.sk

Ulož ako PDF
Napísal 11. mája 2022 11:28. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava, Z regiónu. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.