reklama

Chystá sa výstavba cyklocesty spájajúcej Špačince a Bohdanovce. V ďalšej etape ju prepoja so Štrkmi v Trnave

Prepojenie Špačiniec s Bohdanovcami nad Trnavou cyklocestou sa približuje veľmi blízko k skutočnosti. Združenie obcí mestskej oblasti Trnava (ZOMOT) hľadá vo verejnej súťaži zhotoviteľa stavebných prác, čo je posledný krok k spusteniu samotnej výstavby. V ďalšej pripravovanej etape sa cyklocesty prepoja s Trnavou.

Cyklistické prepojenie oboch obcí dosiahne dĺžku 6,1 km. Výstavba je rozdelená na dve samostatné časti: Z Bohdanoviec po cestu III. triedy medzi Farárskym a Potôčkami, smer Dolná Krupá (3,3 km) a zo Špačiniec ku komunikácii z Trnavy do Dolnej Krupej, s ktorou sa bude cyklocesta križovať (približne 2,8 km).

V ďalšej etape vznikne prepojenie oboch ciest s Trnavou, cyklistická cesta povedie okolo lokality Štrky.


Trasa budúceho cykloprepojenia medzi Špačincami a Bohdanovcami

Zdroj: ZOMOT

Cestička široká 2,5 metra zo Špačiniec po cestu na Dolnú Krupú bude vedená pozdĺž okraja polí, čiastočne zasiahne do pásu zelene, ktorý tvorí medzu jednotlivých polí a plní funkciu vetrolamu.

Trasa do Bohdanoviec povedie juhovýchodným okrajom katastrálnej hranice obce, pozdĺž poľnej cesty, čiastočne je lemovaná stromoradím.

Povrch cesty bude vytvorený z asfaltového betónu. V mieste križovania s hlavnou cestou III. triedy inštalujú osvetlenie v podobe tri metre vysokých stožiarov.

Predpokladaná hodnota stavebných prác je stanovená na základe projektovej dokumentácie na takmer 1,2 milióna eur s DPH.

Združenie obcí mestskej oblasti Trnava získalo na výstavbu cyklocesty nenávratný príspevok bezmála 1,3 milióna eur z eurofondov.

Pozemky pod budúcou cyklocestou majú obce vysporiadané už niekoľko rokov.

Cez ďalšie projekty pripravujú obce Bohdanovce, Boleráz a Trnavský samosprávny kraj samostatné cyklistické cesty, ktoré majú prepojiť Trnavu s Malými Karpatmi. O týchto zámeroch sme písali v tomto článku.

Ulož ako PDF
Napísal 26. mája 2022 11:02. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.