reklama

Šesťkilometrová cyklocesta medzi Bohdanovcami a Špačincami má vysúťažených zhotoviteľov stavby. V ďalšej etape ju prepoja so Štrkmi v Trnave

Prepojenie Špačiniec s Bohdanovcami nad Trnavou cyklocestou má vysúťažených dodávateľov stavebných prác a podpísané zmluvy za viac ako milión eur. V ďalšej pripravovanej etape sa cyklocesty prepoja s Trnavou.

Investorom zámeru je Združenie obcí mestskej oblasti Trnava (ZOMOT), ktoré získalo na výstavbu cyklocesty nenávratný príspevok bezmála 1,3 milióna eur z eurofondov. Združenie získalo podporu aj od Trnavského samosprávneho kraja na spolufinancovanie príspevku vo výške 68-tisíc eur.

Cyklistické prepojenie oboch obcí dosiahne dĺžku 6,1 km. Pozemky pod budúcou cyklocestou majú obce vysporiadané už niekoľko rokov.


Trasa budúceho cykloprepojenia medzi Špačincami a Bohdanovcami

Zdroj: ZOMOT

Výstavba je rozdelená na dve samostatné časti: Z Bohdanoviec po cestu III. triedy medzi Farárskym a Potôčkami, smer Dolná Krupá (3,3 km) a zo Špačiniec ku komunikácii z Trnavy do Dolnej Krupej, s ktorou sa bude cyklocesta križovať (približne 2,8 km).

Z verejnej súťaži na vybudovanie cyklocesty vyšli ako víťazné ponuky dvoch uchádzačov. Prvú etapu zhotoví spoločnosť Skanska SK za 504-tisíc eur s DPH, druhú etapu Colas Slovakia za takmer 502-tisíc eur s DPH.

V ďalšej etape vznikne prepojenie oboch ciest s Trnavou, cyklistická cesta povedie okolo lokality Štrky.

Cestička široká 2,5 metra zo Špačiniec po cestu na Dolnú Krupú bude vedená pozdĺž okraja polí, čiastočne zasiahne do pásu zelene, ktorý tvorí medzu jednotlivých polí a plní funkciu vetrolamu.

Trasa do Bohdanoviec povedie juhovýchodným okrajom katastrálnej hranice obce, pozdĺž poľnej cesty, čiastočne je lemovaná stromoradím.

Povrch cesty bude vytvorený z asfaltového betónu. V mieste križovania s hlavnou cestou III. triedy inštalujú osvetlenie v podobe tri metre vysokých stožiarov.

Ako vyplýva zo zmlúv s obomi dodávateľmi stavebných prác, dielo musí byť dokončené najneskôr do 12 mesiacov.

Cez ďalšie projekty pripravujú obce Bohdanovce, Boleráz a Trnavský samosprávny kraj samostatné cyklistické cesty, ktoré majú prepojiť Trnavu s Malými Karpatmi. O týchto zámeroch sme písali v tomto článku.

Ulož ako PDF
Napísal 20. septembra 2022 14:43. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava, Z regiónu. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.