reklama

Nehoda medzi Trnavou a Špačincami skončila ťažkými zraneniami mladíkov

Polícia vyšetruje dopravnú nehodu, ktorá skončila ťažkými zraneniami dvoch takmer 19-ročných mladíkov. K nehode došlo na ceste medzi Trnavou a Špačincami blízko Farárskeho.

Vodič z Trakovíc viedol v piatok 3. júna okolo 17.30 h osobné auto Opel Tigra na ceste druhej triedy od Trnavy smerom na Špačince.

„K dopravnej nehode došlo tak, že mladý vodič pravdepodobne neprispôsobil rýchlosť jazdy svojim schopnostiam a všetkým okolnostiam, ktoré možno predvídať. Pri prejazde miernou ľavotočivou zákrutou zišiel autom mimo cestu v smere jazdy a tu narazil do betónového plášťa vodného zdroja. V dôsledku nárazu auto vyletelo do vzduchu, následne sa niekoľkokrát prevrátilo, pričom skončilo na kolesách v poli, asi 80 m od vodného zdroja,“ opísala priebeh nehody hovorkyňa KR PZ v Trnave Martina Kredatusová.

nehoda-spacince1

nehoda-spacince2

nehoda-spacince3

Foto: KR PZ Trnava

Pri dopravnej nehode obaja mladí muži utrpeli ťažké zranenia. Spolujazdca zo Špačiniec previezol vrtuľník leteckej záchrannej služby do nemocnice v Nitre, vodiča previezli do trnavskej nemocnice. Na vylúčenie prítomnosti alkoholu mu bola odobratá krv.

Polícia žiada svedkov, ktorí dopravnú nehodu videli, aby sa prihlásili a pomohli tak jej čo najrýchlejšiemu objasneniu.

„Zároveň polícia apeluje na vodičov, aby na cestách dodržiavali predpisy. V mieste, kde došlo k nehode, je znížená rýchlosť z 90 na 70 km/h. Venovaním sa riadeniu, sledovaním dopravného značenia a dodržiavaním rýchlosti môže každý vodič prispieť k bezpečnosti na cestách a predísť tak zbytočným zraneniam nielen seba, ale aj ostatných účastníkov cestnej premávky. Zvlášť obozretne by sa na cestách mali správať mladí vodiči, ktorých skúsenosti nemusia byť dostatočné nato, aby zvládli kritické úseky,“ pripomína Kredatusová.

Ulož ako PDF
Napísal 6. júna 2016 12:21. Článok je zaradený do rubriky: Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Nehoda medzi Trnavou a Špačincami skončila ťažkými zraneniami mladíkov”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.