reklama

Špačince podstatne navýšia kapacitu základnej školy, obec chystá aj výstavbu nových tried pre materskú školu

Obec Špačince je pre svoju polohu len asi šesť kilometrov od Trnavy už takmer dve dekády vyhľadávaným cieľom záujemcov o bývanie. V rokoch 2007 – 2023 sa počet obyvateľov zvýšil z približne 2200 na súčasných takmer 3400, čo zrejme nie je konečné číslo, pretože v obci sa pripravuje ďalší projekt výstavby nových rodinných domov.

Rastúci počet obyvateľov so sebou nevyhnutne prináša aj nutnosť rozširovania kapacít materských a základných škôl.

Nové priestory pre žiakov základnej školy budú riešiť v Špačinciach nadstavbou nového podlažia na dvoch identických objektoch základnej školy.

Financovanie investičnej akcie je zabezpečené vďaka eurofondom vo výške 2,9 milióna eur.


Dva objekty ZŠ nadstavia formou kontajnerov z ľahkej konštrukcie

Zdroj: Obec Špačince

Prostredníctvom moderného kontajnerového systému umiestneného na plochej streche vznikne nadstavba s pôsorysom 41×19 metrov. Podľa slov starostu obce Júliusa Zemka pribudne 12 nových učební – po šiestich triedach nad každým pavilónom.

“Nové priestory budú slúžiť na bežné vyučovanie, ako aj pre potreby školskej družiny,” priblížil Zemko. Obec Špačince už vysúťažila zhotoviteľa stavebných prác a podpísala zmluvu o dielo v hodnote 2,9 milióna eur s DPH.

“Finančné prostriedky už máme schválené. Predpokladáme, že stavebné práce sa začnú čoskoro a budú dokončené najneskôr do konca kalendárneho roka 2024. Radi by sme samozrejme všetko stihli dokončiť už do začiatku nového školského roka 2024-25,” informoval starosta Špačiniec.

Stavať budú aj dvojtriednu materskú školu

Obec zároveň pripravuje aj projekt výstavby nového samostatného objektu, v ktorom majú v horizonte približne jedného roka vzniknúť dve nové triedy pre materskú školu.

“Rokujeme o kúpe pozemku so súkromným vlastníkom. V novej budove na Krajnej ulici, teda v lokalite s množstvom nových domov a mladými rodinami, by mali pribudnúť dve triedy s kapacitou 40 detí,” uviedol J. Zemko.

Súčasťou objektu má byť výdajňa stravy a nevyhnutné sociálne či hygienické zázemie.

Špačince riešili zvyšovanie kapacity materskej školy už v minulosti, v roku 2018 navýšili počet tried nadstavbou objektu materskej školy v centre obce.

Ulož ako PDF
Napísal 18. januára 2024 13:29. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava, Z regiónu. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.