reklama

Materskú školu na Narcisovej ulici plánuje trnavská radnica prebudovať na zariadenie pre seniorov

Trnavská samospráva oznámila zámer vybudovať nové zariadenie pre seniorov na Narcisovej ulici vo Vajslovej doline. Nachádzať by sa malo v objekte, kde v súčasnosti mesto prevádzkuje materskú školu.

Ako konštatuje radnica v tlačovej správe, „po miernom poklese počas pandémie bude záujem o umiestnenie seniorov v zariadeniach na území mesta znova stúpať. Ich kapacita je v súčasnosti vzhľadom na počet žiadostí dostačujúca, ale už čoskoro sa situácia môže zmeniť“.

Reakciou mesta Trnava na očakávané problémy súvisiace s dostatkom miest pre umiestnenie seniorov má byť aj vybudovanie nového zariadenia. Za vhodný priestor považuje radnica objekt materskej školy na Narcisovej ulici.

„Nové zariadenie sociálnych služieb pre seniorov s najväčšou pravdepodobnosťou vznikne na mieste terajšej materskej školy na Narcisovej. Tá má dve triedy, pričom mnoho detí dochádza z iných častí mesta. Výber lokality súvisí aj s faktom, že vo Vajslovej doline žijú prevažne starší obyvatelia. Prijímanie detí do tejto škôlky sa postupne utlmí, nové žiadosti pre deti z okolia by mali byť adresované materským školám na Jiráskovej, Maxima Gorkého a na Limbovej ulici,“ vysvetľuje mesto.


Objekt MŠ na Narcisovej ulici

Reprofoto: Google Street View

Materská škola na Narcisovej ulici sídli v typizovanej budove vybudovanej podľa projektu Okresného stavebného podniku Trnava v roku 1980.

Objekt má dva pavilóny: pavilón 3-4 ročných detí a pavilón 5-6 ročných detí. Kapacita materskej školy je viac ako 40 detí.

Súčasťou škôlky je aj školský dvor, vybavený účelovými preliezkami, pieskoviskom, záhradným domčekom, drevenými lavičkami a hojdačkami.

„Európska únia reflektuje na fakt, že populácia starne. Aj pri tomto projekte chceme využiť externé zdroje a pokračovať tým v úspešnom čerpaní eurofondov,“ uviedla prednostka Mestského úradu v Trnave Katarína Koncošová.

Uchádzači o finančné prostriedky z eurofondov musia splniť podmienku vybudovať takéto zariadenie v rámci mesta či obce, nie izolovať ho na ich okraji. Cieľom je integrovať seniorov do života v komunite.

Mesto zdôrazňuje, že rodičia detí, ktoré momentálne túto škôlku navštevujú, sa nemusia obávať, že ich nebudú mať kde umiestniť.

„Zatiaľ sme len v prípravnej fáze a prevádzka materskej školy bude fungovať v bežnom režime aj v školskom roku 2022/2023. Nové deti nebude prijímať až na posledný rok svojej činnosti. Rodičom aj zamestnancom ponúkneme miesta v iných materských školách,“ povedal vedúci odboru školstva, mládeže a športu mestského úradu Michal Špernoga.

Nové zariadenie opatrovateľských služieb má poskytovať kompletnú starostlivosť tridsiatim klientom odkázaným na pomoc inej osoby. Umiestňovaní budú v dvojlôžkových izbách s bezbariérovým sociálnym zariadením a klimatizáciou.

Úmyslom Mesta Trnavy je výstavba modernej budovy, v ktorej budú aplikované „zelené“, energeticky úsporné technológie a zariadenia.

Ulož ako PDF
Napísal 11. júla 2022 12:42. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.