reklama

Zariadenie pre seniorov na ulici T. Vansovej bude poháňať slnečná energia

Energiu do Zariadenia pre seniorov na ulici Terézie Vansovej majú dodávať fotovoltaické panely. Mesto Trnava ako zriaďovateľ inštitúcie chce na streche domova dôchodcov vybudovať malú fotovoltaickú elektráreň so solárnymi panelmi.

Predpokladaná hodnota investície je do 40 000 eur s DPH. Aktuálne mesto hľadá dodávateľa celého projektu, vrátane samotnej inštalácie solárnych panelov prostredníctvom verejnej súťaže.

Predmetom súťaže je vybudovanie fotovoltaickej elektrárne na streche budovy Zariadenia pre seniorov v Trnave s čo najväčším inštalovaným výkonom.


Zariadenie pre seniorov na ulici T. Vansovej

Prípadný vybraný uchádzač vypracuje realizačný projekt, zariadi formality potrebné na inštaláciu a spustenie fotovoltaickej elektrárne, kompletné montáže a inštalácie technických zariadení, zaškolenie uživateľov a uvedenie solárnych panelov do prevádzky.

Solárne panely budú umiesntnené na strechách dvoch identických štvorpodlažných objektov Zariadenia pre seniorov.

Mesto si v auguste 2018 nechalo vypracovať posudok o tom, či sú strechy objektov spôsobilé na umiestnenie fotovoltaického zariadenia.

Z vyjadrenia projektanta vyplýva, že pri dodržaní konkrétnych podmienok je možné fotovoltaické zariadenia na strechy inštalovať.

V prípade úspešnej verejnej súťaže chce mesto spustiť fotovoltaickú elektráreň do prevádzky v prevádzky v polovici decembra tohto roku.


Panely majú byť umiestnené na streche blokov A a C

Ulož ako PDF
Napísal 2. novembra 2018 9:53. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.