reklama

Mesto testovalo zamestnancov zariadenia pre seniorov na Vansovej, župa chystá plošné testovanie pracovníkov zariadení

Mesto Trnava nechalo otestovať zamestnancov Zariadenia pre seniorov na ulici Terézie Vansovej na koronavírus, Trnavský samosprávny kraj pripravuje plošné testovanie všetkých zamestnancov v zariadeniach sociálnych služieb.

Mesto Trnava na vlastné náklady a z vlastnej iniciatívy nechalo otestovať všetkých zamestnancov Zariadenia pre seniorov na ulici Terézie Vansovej na ochorenie Covid-19.

Ako informoval primátor Peter Bročka, všetky testy dopadli negatívne.

V zariadení platí od 6. marca 2020 zákaz návštev, komunikácia s rodinnými príslušníkmi prebieha cez internet alebo telefón.

V interiéroch tiež prebehla dezinfekcia priestorov, ktorú budú opakovať v potrebných intervaloch, podľa účinnosti stanovenej výrobcom dezinfekčného prostriedku.


Dezinfikovanie priestorov Zariadenia pre seniorov na ulici T. Vansovej

Foto: ZPS

Trnavská župa prijala prvé preventívne opatrenia v zariadeniach sociálnych služieb už začiatkom mesiaca marec. Od 7.3. platí prísny zákaz návštev pre verejnosť, rovnako je zakázaný akýkoľvek voľný pohyb klientov mimo zariadenie. Župa prijala všetky opatrenia ešte pred tým, ako štát nariadil tieto obmedzenia centrálne.

Akékoľvek zmeny zdravotného stavu sú okamžite konzultované s príslušným regionálnym úradom verejného zdravotníctva a bez ohľadu na konkrétne príznaky, okamžite sa vykoná test na COVID- 19.

V rámci zariadení sú pripravené priestory na izoláciu rizikových klientov. Župa aktuálne pripravuje karanténne zariadenia sociálnych služieb a vo všetkých DSS vyčleňuje karanténne miesta.

„Obsluhujúci personál je povinný dodržiavať všetky bezpečnostné opatrenia a používať ochranné pracovné pomôcky. Pri vstupe zamestnancov do zariadenia im je meraná telesná teplota, prebieha dezinfekcia a sú im poskytnuté nové ochranné prostriedky. Tiež skúmame ich cestovateľskú anamnézu a po kontakte s rizikovou osobou zamestnanec ostáva doma v karanténe. Aktuálne, v spolupráci so súkromnou spoločnosťou, pripravujeme plošné testovanie všetkých zamestnancov župných zaradení sociálnych služieb v kraji. Dezinfekcia priestorov sa vykonáva niekoľkokrát denne. V rámci sprísňovania bezpečnostných opatrení zabezpečujeme zásobovanie našich zariadení z externého prostredia bezkontaktným spôsobom, pričom sa obmedzuje vstup dodávateľom do areálu sociálneho zariadenia, aby sa limitoval kontakt so zamestnancami DSS. Zároveň sú prijaté opatrenia, ktoré sú nad rámec štátom vydaných usmernení. Župa pristúpila k dočasnému zatvoreniu zariadení s ambulantnou a týždennou formou pobytu,“ informoval župan Jozef Viskupič.

Ako pripomenul, TTSK je v úzkom kontakte s Ministerstvom zdravotníctva SR a Ministerstvom práce, sociálnych vecí a rodiny SR. Niektoré opatrenia konkrétnych žúp a Združenia samosprávnych krajov – SK 8 si štát osvojil a sú už implementované v zariadeniach sociálnych služieb.

Ulož ako PDF
Napísal 18. apríla 2020 23:19. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.