reklama

Trnava ako prvé krajské mesto otestovalo všetkých zamestnancov zariadení sociálnych služieb a mestskej polície na COVID-19

Počas uplynulých dní prešli všetci zamestnanci trnavských zariadení sociálnych služieb i príslušníci Mestskej polície mesta Trnava testovaním na nový koronavírus. Všetky doteraz vykonané testy boli negatívne, výsledky testovania z utorka 21. apríla budú známe najneskôr vo štvrtok. Testovanie sa bude opakovať v týždňových cykloch, informovalo Mesto Trnava v tlačovej správe.

„Sme prvé krajské mesto, ktoré takéto testovanie pre zamestnancov v prvej línii starostlivosti o seniorov zabezpečilo,“ hovorí primátor Peter Bročka.

„Testy sme robili vo vlastnej réžii, nečakali sme na pomoc od štátu, pretože čas hrá v tejto situácii kľúčovú rolu. Preventívne opatrenia, ktoré sme podnikli od prvých dní mimoriadnej situácie, sa ukázali byť správne. Zvyšok záleží na zodpovednosti ľudí.“

Ilustračné foto

V Zariadení pre seniorov na Ulici Terézie Vansovej a zariadeniach opatrovateľskej služby na Hospodárskej a Coburgovej ulici platí od 6. marca 2020 zákaz návštev a sprísnený hygienický režim.

Klienti sú chránení pred potenciálnym rizikom pri kontakte s verejnosťou, stýkajú sa len s personálom za sprísnených hygienických pravidiel.

Negatívne výsledky testov na ochorenie COVID-19 mali aj všetci príslušníci trnavskej mestskej polície.

„Okrem samozrejmých hygienických opatrení mestská polícia obmedzila kontakt s verejnosťou v centrále na Trhovej 2 a odložila predvolania občanov na neskoršie obdobie podľa vývinu situácie,“ uviedla mestská samospráva.

Ulož ako PDF
Napísal 21. apríla 2020 23:22. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.