reklama

Trnavská župa už otestovala vyše 2500 zamestnancov a klientov zariadení sociálnych služieb. Všetky výsledky boli negatívne

Trnavský samosprávny kraj už otestoval zamestnancov a klientov župných zariadení sociálnych služieb na ochorenie COVID-19. Všetky výsledky boli negatívne. Spolu bolo otestovaných 1 048 zamestnancov a 1 484 klientov.

„Klienti zariadení sociálnych služieb boli testovaní prostredníctvom rýchlotestov, ktoré župe poskytla Správa štátnych hmotných rezerv SR. Pri výsledkoch, kde testy boli pozitívne na výskyt protilátok, bol následne vykonaný tzv. PCR test. Všetky výsledky aj kontrolných testovaní boli negatívne,“ informoval župan Jozef Viskupič.

Zamestnanci zariadení sociálnych služieb boli testovaní v spolupráci so spoločnosťou Medirex, a to prostredníctvom PCR testov.

Ilustračné foto

Trnavská župa už začiatkom marca prijala, vo všetkých svojich sociálnych zariadeniach, prísne hygienické a epidemiologické opatrenia. Boli zakázané akékoľvek návštevy.

Zaviedlo sa bezkontaktné zásobovanie DSS tak, aby sa zamedzilo zbytočnému kontaktu zamestnancov s externými dodávateľmi.

„Keďže samosprávne kraje majú svoje zastúpenie aj v Ústrednom krízovom štábe, Trnavský samosprávny kraj pri schvaľovaní opatrení štábu presadzoval dôslednú plošnosť, vecnosť a pravidelnosť všetkých opatrení, čo sa v praxi aj osvedčilo,“ skonštatoval Viskupič.

Ako pripomenul, župa bude aj naďalej kontrolovať prísne dodržiavanie hygienických a epidemiologických opatrení, aby sa tak aj naďalej darilo zamedziť hrozbe šírenia COVID-19 medzi zamestnancami, ako aj klientami sociálnych zariadení, ktorí sú jednou z najohrozenejších skupín občanov.

Ulož ako PDF
Napísal 12. mája 2020 12:05. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.