reklama

Trnavský kraj prerozdeľuje státisíce ochranných prostriedky do zariadení sociálnych služieb

Trnavský samosprávny kraj v týchto dňoch distribuuje ochranné prostriedky do župných, obecných, mestských a neverejných zariadení sociálnych služieb. Státisíce kusov materiálu sú postupne prerozdeľované medzi 108 poskytovateľov sociálnych služieb v celom kraji.

„Zamestnanci zariadení sociálnych služieb pracujú s veľkou zodpovednosťou pod psychickým tlakom. Za ich obetavú a často aj fyzicky namáhavú prácu im patrí veľká vďaka. Vítame preto, že veľké množstvo rôzneho materiálu zo štátnych zásob prispeje k zvýšeniu ochrany zdravia zamestnancov i klientov. Bezodkladne ho spravodlivo prerozdeľujeme a doručujeme do župných, obecných, mestských a neverejných zariadení po celom kraji. Ide o zásoby na niekoľko mesiacov, ktoré nám boli doručené v niekoľkých kamiónoch, s čím súvisí aj extrémna logistická náročnosť celého procesu,“ uviedol trnavský župan Jozef Viskupič.


S triedením materiálu pomáhajú aj zamestnanci úradu

FOTO: TTSK

Prostredníctvom trnavskej župy je verejným a neverejným poskytovateľom sociálnych služieb aktuálne doručovaných spolu 500 – tisíc chirurgických jednorazových masiek, 35 – tisíc ochranných oblekov, 13 – tisíc respirátorov FFP 2, 450 ochranných okuliarov, 450 ochranných štítov a 300 litrov širokospektrálnej dezinfekcie.

Trnavský samosprávny kraj od začiatku pandémie ochorenia COVID-19 zabezpečuje distribúciu ochranných prostriedkov pre zariadenia sociálnych služieb na svojom území napriek tomu, že na to nie je materiálne, technicky, ani personálne vybavený.

Župan Viskupič dodal, že „zamestnanci nášho úradu nosia ťažké krabice, triedia a balia ochranné prostriedky nad rámec svojho pracovného času a povinností. Som na nich veľmi hrdý. Sú to naši hrdinovia, o ktorých málokto vie”.


Pomôcky dostane viac ako sto poskytovateľov sociálnych služieb v Trnavskom kraji

FOTO: TTSK

Ulož ako PDF
Napísal 15. januára 2021 9:47. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

pre “Trnavský kraj prerozdeľuje státisíce ochranných prostriedky do zariadení sociálnych služieb”

 1. 1
  DPH says:

  Jofo z posledných síl presvedčil manželku, aby mu požičala na ochranné pomôcky do domov sociálnych služieb. V Trnave a vôbec na Slovensku je to prezentované, ako by to kupovali za svoje peniaze zo svojich našetrených peňazí. Vakcinácia pre celebrity v množstve ” ? “, mohla by sa zverejniť. V Čechách kde vládne ŠTB , za to odvolávajú z funkcie. V Trnave s úsmevom na perách , ani to nebolelo. Aké dojímané a duchaplné.

  • 1.1
   kamarádi z Mokrej says:

   nás by od DPH dojalo a naplnilo ducha a bachor keby nám DPH v šeckým v šenku zaplacil pol deci

   takto nás móžeš ochránit od tej hnusoby

   • 1.1.1
    DPH says:

    Pred chvíľou minister Krajči oznámil zmenu vakcinačnej stratégie. Po zdravotníkoch, príde na rad vakcinácia v domoch sociálnych služieb, ľudia nad 75 rokov, potom ľudia s chronickým onemocnením nad 65 rokov. To len preto aby sa úmrtnosť znížila o predpokladaných 65%. Potom si môžete dať to svoje pol deci a naplniť bachor. Zatiaľ moralisti čo nie ste ako oni, rozmýšľať koľkých ste podpredbiehali v túžbe žiť morálnejšie ako oni, vaši predchodcovia.

 2. 2
  -?!: says:

  „zamestnanci nášho úradu nosia ťažké krabice, triedia a balia ochranné prostriedky nad rámec svojho pracovného času a povinností. Som na nich veľmi hrdý. Sú to naši hrdinovia, o ktorých málokto vie”.
  Toto nemyslite vážne,že? 😂 , normálny človek by sa za túto propagandu hanbil.

 3. 3
  Timur says:

  Ja a moja družina už 3 krát odhrnula v tomto týždni chodník a posypala soľou, aby sa zamestnanci TSK dostali bezpečne do práce. Všetci musíme priložiť ruku k dielu. Zamestnanci mesta čo majú odhŕňať chodníky napriek vyšším daniam, môžu teraz vypomáhať s distribúciou ochranného materiálu. Situácia je vážna a tá úmrtnosť alarmujúca napriek akcii prirovnávajúcej sa k vylodeniu v NORMANDII.

 4. 4
  umelec says:

  Nič sa nebojte VAŠICH peňazí je dosť my ich radi minieme.
  Vydávame ďalší zbytočný časopis pre 0,0001 % čitateľov
  https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2233437193465090&id=112140502261447
  Tzv. umelci sa v ňom vyhlasujú za hercov, dramaturgov atd.
  Nikto ich síce nepozná a do toho divadla nechodí ale vám povedia čo je kultúra.
  Budeme sa hrať na mesto kultúry.
  Samozrejme za vaše penáze.
  Vy sa icte otestovať a držte huby.

  • 4.1
   DPH says:

   Neviem kde žiješ, ale divadlo o futbalovom zápase Spartaku v Rimavskej Sobote s ľudovo umeleckými popevkami na záver divadelného predstavenia vojdú určite do histórie. V trnavskom prostredí niektorí v detvianskom kroji to bol vrchol divadelnej sezóny. Verím že bude zaradené aj v záverečný deň trnavských dní kultúry, každoročne. Mne chýbala len dohodnutá férovka, trebárs v rozbahnenom rybníku po výlove kaprov, trebárs herci – Detvanci.

 5. 5
  sádrový trpaslík says:

  Trnavský primátor Bročka obhajuje veľkoplošnú maľbu vo verejnom priestore. Namiesto toho, aby vysvetlil ako a prečo vznikla, poučuje a zosmiešňuje odborníkov na umenie.
  https://dennikn.sk/blog/2210719/trnavsky-primator-promuje-mesto-cez-gyc-ludom-staci-emocia-vysmial-sa-galeristom/?fbclid=IwAR23krWM6zlITSRYwLUJa3rNrgEPmidgg-cL49B04UCtAJD1sZ_KvhMXvVc

  …Tá maľba na paneláku za mestské peniaze, ktorú tak vehementne obhajuješ a propaguješ, bola omyl od samého začiatku.
  …Nebolo im jasné, na základe akých kritérií prejdú takéto neprehliadnuteľné katastrofy do verejného priestoru.
  …Kultúrne dedičstvo patrí všetkým a všetci majú právo za svoje dane pýtať si lepšie umenie.
  …Či ideme dať na počet lajkov hlasovať koho najprv zaočkujeme, ako náš premiér? Naozaj ti stačí počet lajkov ako jediné kritérium kvality verejného priestoru?
  …v Trnave úplne stačí podliezať latku a keď ťa za to odborníci kritizujú, oplieskavaš im o hlavy počet lajkov na facebooku…
  …Inak je pomerne veľký prúser, ak primátor mesta, ktoré ašpiruje na Európske hlavné mesto kultúry, verejne označí vysoké umenie za „nepochopiteľné a obsahovo absolútne nezrozumiteľné“. Načo chceš potom ťahať práve takéto umenie do mesta? Len kvôli eurofondom ?
  …Teraz radšej zháňaj plachtu, ktorou to zakryješ keď okolo pôjde nejaká delegácia či autobus s gramotnejšími turistami.
  …Hashtag ako prvoplánové selfie – celkom fajn. Je síce trochu nevkusný, ale nie prehnane veľký.
  …Namiesto toho sa radšej pohodlne vezieš na výsmešnej vlne. Nie si žiadny rímsky cisár ( My vieme že je to NERO už dávno :):):):): všimli si aj umelci ), ktorý sa s pospolitým ľudom spája na dostihoch štvorzáprahov proti elite a aristokracii.
  … Je úplne na smiech, že chceš ľudí robiť šťastnejšími pomocou gýča, a že zároveň chceš pomocou gýča dotiahnuť do Trnavy skutočnú kvalitu. Ak by sa to robilo takto, na toto sa ti každá medzinárodná porota zvysoka vykašle a Trnave radšej oblúkom vyhne.
  …Ako primátor máš určite nejakých ľudí v kultúrnom odbore. Ak sú kvalitní, tak ich prosím viac počúvaj. Ak nekriticky zdieľajú všetky tvoje názory na umenie, radšej ich vymeň ( Cagala – správca kina Hviezda a stánku na predaj cigánskaj v amfiku, správca heštágu ).

  • 5.1
   N says:

   Keď si to človek prečíta a nie len tento článok,tak je znechutený akým štýlom komunikuje bradatý s občanmi.Evidentne má nejaký komplex a hlavne zabúda na jednu podstatnú vec,že on je zamestnancom občanov a nie naopak.LenOn si myslí,že všetko vie najlepšie,že všetkému najviacej rozumieť,len zabúda na jednu vec,neplatí si to zo svojho.Keď je taký múdry,nech si radšej prečíta svoje predvolebné sľuby a porovná ich s tým aká je realita.

Pre písanie komentárov musíte byť prihlásený Login

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.