reklama

TTSK: K všetkým poskytovateľom sociálnych služieb pristupujeme spravodlivo

Trnavská župa opäť distribuovala osobné ochranné pracovné prostriedky do zariadení sociálnych služieb v celom kraji. Ochranné prostriedky zo štátnych hmotných rezerv rozdeľuje poskytovateľom sociálnych služieb bez ohľadu na ich právnu formu, či verejnú alebo neverejnú povahu.

„Zástupcom obecných a neverejných zariadení sociálnych služieb v kraji sme názorne ukázali, akým spôsobom sú ochranné prostriedky transparentne rozdeľované a distribuované. Trnavský kraj ku všetkým poskytovateľom pristupuje ako ku vlastným, pretože rovnocenne pomáhajú ľuďom odkázaným na sociálnu starostlivosť v dôsledku nepriaznivého životného osudu,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič.

Ilustračné foto

Štát sa v kríze spôsobenej pandémiou ochorenia Covid-19 spoľahol na samosprávne kraje a preniesol na nich úlohu distribúcie ochranných pomôcok napriek tomu, že nemajú na to určené materiálne, technické, ani personálne kapacity.

“Trnavská župa zabezpečila prerozdelenie a distribúciu skoro milióna ochranných pomôcok pre zariadenia sociálnych služieb, ale aj lekárov v ambulanciách,” pripomenul Viskupič.

V Trnavskom kraji aktuálne pôsobí 101 poskytovateľov, ktorí sociálne služby poskytujú na 148 miestach v kraji. Dvadsaťjedna zariadení zriaďuje trnavská župa.

Vo štvrtok 21. mája 2020 župa do zariadení sociálnych služieb po celom kraji distrubuovala 280 500 kusov chirurgických rúšok, 1873 respirátorov typu FFP2, 97 ochranných oblekov a 48,5 litra širokospektrálnej dezinfekcie.

Všetky informácie o distribúcii ochranných zdravotných pomôcok sú zverejnené na webovej stránke www.zdravazupa.sk.

Ulož ako PDF
Napísal 24. mája 2020 21:29. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.