reklama

TTSK vyčlení v prípade núdze 60 lôžok v zariadeniach sociálnych služieb pre pacientov Fakultnej nemocnice Trnava

Trnavská župa, v prípade núdze, vyčlení časť lôžok v zariadeniach sociálnych služieb, poskytujúcich dennú a týždennú formu služby, pre pacientov Fakultnej nemocnice Trnava. V zariadeniach tohto typu, ktoré má župa v zriaďovateľskej pôsobnosti, je od 16. marca prerušená prevádzka. Informoval o tom v piatok 20. marca 2020 župan Jozef Viskupič.

„Informovali sme generálneho riaditeľa Fakultnej nemocnice v Trnave, že ak to kapacitná situácia bude vyžadovať, župa je schopná dočasne vyčleniť 60 lôžok pre ich pacientov. Týkalo by sa to neinfekčných pacientov, ktorí budú prepustení z nemocnice, ale potrebujú ďalšiu zdravotno-sociálnu starostlivosť. Naše ambulantné zariadenia sociálnych služieb aj s personálom, ktoré sú momentálne uzavreté, vedia byť na tento účel rýchlo adaptované,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič.


Tlačový brífing pred filtračným stanom pri FN v Trnave

FOTO: TTSK

Opatrenie by sa prijalo, ak by fakultná nemocnica potrebovala rozšíriť kapacity infekčných lôžok na úkor iných oddelení.

Títo pacienti, z neinfekčných oddelení, by následne mohli byť presunutí v rámci doliečenia do župných zariadení sociálnych služieb, ktoré disponujú aj zdravotníckym personálom.

Lôžka budú poskytnuté len pacientom, ktorí nebudú javiť znaky akútnej infekcie.

Dvadsať lôžok bude k dispozícii v Trnave na Stromovej ulici, 18 postelí v DSS Galanta, desať v DSS Šintava a dvanásť lôžok bude pripravených v DSS Zavar.

V piatok predpoludním bol vo FN Trnava hospitalizovaný jeden pozitívny pacient s ochorenín COVID-19, ďalší dvaja pacienti čakajú na výsledky testov, informoval medicínsky riaditeľ nemocnice Viliam Vadrna.

„Pavilón, v ktorom sídli infekčná klinika, je kompletne vyprataný pre potreby pacientov s podozrením alebo potvrdeným koronavírusom. K dispozícii je aj jedno celé poschodie internej kliniky, polovica chirurgickej a polovica traumatologickej kliniky,“ doplnil Vadrna.

Zároveň poďakoval trnavskej župe za vyčlenenie rezervných lôžok. „V čase keď bude trnavská nemocnica zahltená pacientmi s koronavírusom, nám to umožní riešiť a premiestniť tých pacientov, ktorí sú najviac ohrození.“

Trnavská župa v krízovej situácii už predtým zabezpečila pre potreby nemocnice filtračný hygiencký stan od ministerstva vnútra, ambulantným lekárom, zdravotníkom a do domovov sociálnych služieb zakúpila a distribuuovala respirátory a ochranné rúška.

V rámci trnavského kraja funguje sedem distribučných miest. „Rýchlu a flexibilnú distribúciu sme už overili v praxi. Všetky ochranné prostriedky do 309 ambulancií, ktoré prišli zo Štátnych hmotných rezerv, boli distribuované,“ poznamenal Viskupič.

Ulož ako PDF
Napísal 20. marca 2020 10:39. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.