reklama

TTSK: Antigénové testy odhalili 17 prípadov v župných zariadeniach sociálnych služieb

Druhé kolo testovania obyvateľstva na prítomnosť ochorenia Covid-19 prebehlo aj v 21 zariadeniach sociálnych služieb zriaďovaných Trnavským samosprávnym krajom.

Medzi 6. a 8. novembrom 2020 bolo antigénovými testami odhalených 13 nových prípadov ochorenia medzi klientmi a štyri medzi zamestnancami. Všetci z nich pochádzajú z troch zariadení,” informoval župan Jozef Viskupič.

Celkovo bolo otestovaných 1144 prijímateľov sociálnych služieb a 676 zamestnancov.

Ilustračné foto: TTSK

Podobne ako v prvom kole sa testovanie uskutočnilo priamo v zariadeniach sociálnych služieb ich zdravotníckym personálom.

Župa distribuovala antigénové testy zo štátnych hmotných rezerv a certifikáty o absolvovaní testu spolu vyše 110 subjektom, ktoré sociálne služby prevádzkujú na vyše 150 miestach.

“Okrem župných boli takto zásobené aj obecné, mestské a neverejné zariadenia na celom území Trnavského kraja,” pripomenul Viskupič.

Ulož ako PDF
Napísal 11. novembra 2020 13:11. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.