reklama

Výjazdová očkovacia služba trnavskej župy podala posilňovaciu dávku už takmer 80% klientom v zariadeniach sociálnych služieb

Trnavský samosprávny kraj prostredníctvom výjazdovej očkovacej služby podal tretiu, posilňujúcu dávku vakcíny proti ochoreniu Covid-19 už takmer 80% klientom vo všetkých svojich zariadeniach sociálnych služieb. Župa zabezpečuje aj výjazdové očkovanie klientov a zamestnancov verejných a neverejných zariadení sociálnych služieb na svojom území.

„Som rád, že percento zaočkovaných klientov treťou dávkou vakcín v zariadeniach sociálnych služieb neustále narastá. Prostredníctvom výjazdovej očkovacej služby a vďaka pomoci všeobecných lekárov sme v 21 župných zariadeniach sociálnych služieb podali posilňujúcu, tretiu dávku vakcíny už viac ako 1.100 klientom. To predstavuje 80 % z tých, ktorí boli zaočkovaní dvomi dávkami. Najzraniteľnejšiu skupinu obyvateľov sme očkovali aj v 25 obecných zariadeniach a v 25 neverejných pobytových zariadeniach. Plánujeme v tom pokračovať,“ uviedol trnavský župan Jozef Viskupič.

Ilustračné foto: TTSK

Riaditeľka Odboru sociálnych vecí Úradu TTSK Blažena Flamíková dodala, že „všetky župné zariadenia sa pripravujú na ochranu pred novým variantom koronavírusu omikron. V týchto dňoch je možné navštíviť svojich blízkych podľa rozhodnutia riaditeľov jednotlivých zariadení“.

Kraj naďalej pokračuje v distribúcii ochranných prostriedkov do všetkých župných, obecných aj neverejných zariadení sociálnych služieb. Počas týždňa od 17. do 24. januára 2022 bolo sprostredkovaných 20-tisíc antigénových testov a 11-tisíc litrov dezinfekcie.

Od začiatku pandémie župa rozdistribuovala už 52-tisíc ochranných oblekov, viac ako milión rúšok a rukavíc, cez 300-tisíc antigénových testov, ale aj ochranné štíty a dezinfekciu.

Trnavský samosprávny kraj podal v roku 2021 vo svojich veľkokapacitných očkovacích centrách viac ako 323-tisíc vakcín, prostredníctvom výjazdovej očkovacej služby to bolo 33-tisíc dávok.

Župa od spustenia výjazdovej očkovacej služby v apríli 2021 očkovala v mestách a obciach, v zariadeniach sociálnych služieb, na pôde vysokých a stredných škôl v kraji. V prípade imobilných obyvateľov je možné kontaktovať Odbor zdravotníctva Úradu TTSK a dohodnúť sa na termíne vakcinácie priamo v domácom prostredí.

Ulož ako PDF
Napísal 24. januára 2022 20:17. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.