reklama

TTSK: Výjazdová služba zaočkovala už viac ako tisíc seniorov

Trnavský samosprávny kraj (TTSK) pokračuje vo výjazdovom očkovaní proti Covid-19. Vakcína sa tak dostáva aj k ľuďom, ktorí z rôznych dôvodov nemôžu prísť na očkovanie do veľkokapacitných očkovacích centier. Od spustenia výjazdovej očkovacej služby koncom apríla tohto roka bola vakcína podaná viac ako 1000 seniorom. Cez 50 imobilných obyvateľov dostalo vakcínu priamo v domácnostiach.

„Trnavská župa očkovanie zabezpečuje od februára vo veľkokapacitných očkovacích centrách. Aktuálne ich máme až päť, ďalšie sa nachádzajú v zdravotníckych zariadeniach. Niektorí obyvatelia sa však nemôžu dostať na očkovanie. Rozhodli sme sa preto zriadiť výjazdovú očkovaciu službu a chodiť očkovať priamo do obcí. Som rád, že je o ňu veľký záujem. Takto sme vakcínu Pfizer dostali už k viac ako tisíc ľuďom,“ uviedol trnavský župan Jozef Viskupič.

Výjazdovo sa očkuje vo všetkých častiach kraja. Službu využili napríklad obce Biely Kostol, Dojč, Gabčíkovo, Horný Bar, Jurová, Moravany nad Váhom, Ružindol či Trstená na Ostrove. Ďalšie obce sa hlásia a výjazdová služba ich bude postupne navštevovať.

FOTO: TTSK

„Našim cieľom je zvýšiť percento zaočkovanosti. Záujemcovia o očkovanie našou výjazdovou očkovacou jednotkou sa môžu hlásiť priamo na obecných a mestských úradoch. Imobilných a ťažko chodiacich obyvateľov zapisujú do databázy všeobecní lekári,“ poznamenal župan Viskupič.

Výjazdová očkovacia služba trnavskej župy navštevuje aj obecné, mestské a župné zariadenia sociálnych služieb.

Doteraz išlo napríklad o župné zariadenia v Okoči a Zavare, zariadenia mesta Trnava na ulici Terézie Vansovej a Coburgovej, mestské zariadenie Domum v Piešťanoch, ako aj neverejné zariadenia Comitas v Trnave alebo Karolína v Cíferi.

Začiatkom uplynulého týždňa sa začalo preočkovávať druhou dávkou vakcíny od konzorcia Pfizer/BioNTech, napríklad v Dennom stacionári Comitas v Trnave.

Ulož ako PDF
Napísal 25. mája 2021 6:55. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.