reklama

Cez víkend župa zaočkovala v Trnave vyše 4000 záujemcov, v kraji takmer 18-tisíc

Očkovanie vo veľkokapacitných očkovacích centrách Trnavského samosprávneho kraja pokračovalo aj cez víkend 14. až 16. mája 2021. Premiérovo sa očkovalo v novom centre na Kúpeľnom ostrove v Piešťanoch, kde bolo za dva dni vakcínou Pfizer/BioNTech zaočkovaných 2.695 ľudí. Spolu v piatich veľkokapacitných centrách župy dostalo jednu z troch registrovaných vakcín ďalších skoro 18 – tisíc záujemcov. Od začiatku februára zaočkovala župa už takmer 92-tisíc ľudí.

„Tento víkend sme otvorili už piate veľkokapacitné očkovacie centrum. Nachádza sa na známom Kúpeľnom ostrove v Piešťanoch. Očkujeme všetkými tromi registrovanými vakcínami. Podávame prvú dávku vakcín od Pfizer/BioNTech a Moderny, ako aj druhú dávku vakcíny od AstraZeneca. Verím, že do leta bude zaočkovaných čo najviac ľudí. Tento víkend sme vo veľkokapacitných centrách prekročili hranicu 17 700 zaočkovaných a pokračujeme ďalej,“ uviedol trnavský župan Jozef Viskupič.

Ilustračné foto: TTSK

V sobotu podali druhú dávku vakcíny od AstraZeneca na stredných zdravotníckych školách v Dunajskej Strede, Skalici a Trnave 5602 ľuďom.

V nedeľu sa v týchto centrách očkovalo vakcínou Pfizer/BioNTech, pričom zaočkovaných bolo ďalších 5316 záujemcov.

V Mestskej športovej hale na Rybníkovej v Trnave dostalo vakcínu cez víkend takmer 4200 ľudí, a to v sobotu Pfizer a v nedeľu vakcínu Moderna.

Na zabezpečenie plynulosti očkovania vo svojich centrách župa hľadá dobrovoľníkov s vekom nad 18 rokov. Vítaní sú všetci záujemcovia s chuťou pomôcť a tak prispieť k čo najskoršiemu návratu k bežnému životu.

Informácie o očkovaní, ako aj mapy očkovacích centier trnavskej župy sú dostupné na špeciálnej stránke zdravazupa.sk/korona/#ockovanie.

Ulož ako PDF
Napísal 16. mája 2021 22:28. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.