reklama

V Trnave zaočkovala župa počas troch dní takmer deväťtisíc záujemcov, najviac ľudí dostalo tretiu dávku

Počas troch dní od 18. do 20. decembra 2021 zaočkovala trnavská župa vo svojich troch veľkokapacitných očkovacích centrách v Trnave, Dunajskej Strede a Skalici počas aktuálnej Delta vlny rekordných viac ako 14 – tisíc ľudí, v Trnave sa prišlo zaočkovať takmer deväťtisíc záujemcov.

„V predvianočnom období sme zaznamenali zvýšený záujem o očkovanie treťou dávkou, zrejme aj vďaka kampani Darujme si Vianoce a motivačnému finančnému príspevku. Preto sme rozšírili možnosti očkovania a v Trnave sme očkovali aj v pondelok. Po prvú, druhú alebo tretiu dávku vakcín si počas troch dní prišlo viac ako 14-tisíc ľudí. Ďakujem našim kolegom z úradu, lekárom a sestrám a všetkým dobrým ľuďom, ktorí nám s očkovaním pomáhajú už od februára. S očkovaním budeme pokračovať aj medzi sviatkami, detaily zverejníme čoskoro,“ uviedol trnavský župan Jozef Viskupič.

Ilustračné foto: TTSK

Veľkokapacitné očkovacie centrum v priestoroch Strednej odbornej školy eletrotechnickej v Trnave vybavilo počas troch dní až 8956 záujemcov.

Jednoznačne najvyšší záujem bol tretiu dávku vakcíny, ktorú dostalo až 8081 osôb, prvou dávkou v Trnave zaočkovali 215 ľudí.

V porovaní s prechádzajúcim víkendom záujem o vakcíny podstatne stúpol: na území kraja dostalo pred týždňom vakcínu 8282 ľudí, v Trnave ich bolo 4686.

Pred dvoma týždňami zaočkovali v kraji 4324 ľudí, na SOŠE v Trnave 2881.

Harmonogram očkovania počas medzisviatočného obdobia zverejní Trnavský samosprávny kraj v ďalších dňoch.

Ulož ako PDF
Napísal 21. decembra 2021 17:50. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.