reklama

Trnavská župa očkuje už v troch centrách, počas soboty dostalo vakcínu takmer 4500 ľudí

Trnavská župa v sobotu 6. marca 2021 pokračovala v očkovaní proti ochoreniu Covid-19 už v troch veľkokapacitných očkovacích centrách. Premiéru mali centrá v Dunajskej Strede a Skalici, v Trnave sa očkovalo po tretíkrát.

V spolupráci s ambulantným personálom v nich bolo prvou dávkou vakcíny od spoločnosti AstraZeneca zaočkovaných ďalších 4420 ľudí. V Trnave to bolo 2070, v Dunajskej Strede 1270 a v Skalici 1080 záujemcov.

„Takto pred rokom sme začali bojovať proti ochoreniu Covid-19 aj na Slovensku. Považujem za malý zázrak, že vďaka spolupráci vedcov máme v ruke nástroj na zvládnutie pandémie v podobe účinných a bezpečných vakcín. Symbolicky v tento deň sme očkovanie spustili v dvoch našich spádových regiónoch a zaočkovali ďalších takmer 4500 ľudí. Veľkokapacitné očkovacie centrá sme premiérovo otvorili v Dunajskej Strede a v Skalici. To v Trnave funguje už tretí týždeň. V závislosti od počtu dostupných vakcín sme pripravení zriaďovať ďalšie centrá a očkovanie umožniť všetkým obyvateľom,“ informoval trnavský župan Jozef Viskupič.

FOTO: TTSK

Konzultácie a samotné podávanie vakcín v župných očkovacích centrách je v réžií ambulantných lekárov a zdravotných sestier, s ktorými župa spolupracuje s cieľom odbremeniť nemocničný personál.

S administráciou a pozorovaním už zaočkovaných pomáhajú pedagógovia a študenti župných stredných zdravotníckych škôl.

„Veľmi ma teší vysoký záujem o očkovanie, ktoré je bezplatné a dobrovoľné. Považujeme ho za jedinú cestu za začarovaného kruhu. Dobrou správou je, že sa dodávky vakcín od firmy AstraZeneca, ktorými aktuálne očkujeme v našich centrách, majú výrazne zvýšiť na prelome marca a apríla. Vítam, že ministerstvo zdravotníctva už na budúci týždeň umožní prihlásiť sa na očkovanie širšiemu okruhu ľudí podľa veku tak, ako sme dlhodobo presadzovali. Zjednodušene povedané, obyvateľov do 70 rokov teda budú očkovať župy a nad 70 rokov nemocnice a polikliniky,“ doplnil župan Viskupič.

Ambulantní lekári a sestry so záujmom o pôsobenie v župných veľkokapacitných očkovacích centrách sa môžu prihlasovať na pomocsockovanim@trnava-vuc.sk s uvedením svojho mena, priezviska, obchodného mena, telefónneho čísla, e-mailovej adresy a okresu, v ktorom pôsobia.

Ulož ako PDF
Napísal 7. marca 2021 9:28. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.