reklama

Počas víkendu podali v krajských očkovacách centrách vakcínu vyše 17-tisíc ľuďom, v Trnave zaočkovali 4500 záujemcov

Trnavský samosprávny kraj pokračoval (TTSK) v očkovaní proti ochoreniu Covid-19 v piatich veľkokapacitných očkovacích centrách aj počas víkendu medzi 21. a 23. májom 2021. Záujemcom boli podávané všetky tri schválené vakcíny. Od piatka do nedele zaočkovali viac ako 17500 ľudí. Od začiatku očkovania vo februári vakcínu dostalo viac ako 109 – tisíc ľudí.

„Druhý víkend po sebe sme očkovali v piatich veľkokapacitných očkovacích centrách. Vďaka tomu dokážeme očkovať prvou aj druhou dávkou. V nastavenom trende budeme pokračovať, aby sme pred vírusom ochránili všetkých záujemcov čo najskôr. Teším sa, že pri vyše 109 – tisíc ľuďoch sa nám to už podarilo,“ uviedol trnavský župan Jozef Viskupič.

Ilustračné foto: TTSK

Počas uplynulých troch očkovacích dní sa vakcína od Pfizer/BioNTech podávala v najnovšom veľkokapacitnom očkovacom centre trnavskej župy na Kúpeľnom ostrove v Piešťanoch. Podaných tu 3200 vakcín.

V športovej hale na Rybníkovej v Trnave sa očkovalo v sobotu vakcínou od Pfizer/BioNTech a v nedeľu vakcínou od Moderna. Spolu v Trnave zaočkovali 4560 ľudí.

V župných stredných zdravotníckych školách v Dunajskej Strede a Skalici sa druhá dávka vakcíny od AstraZeneca podávala v sobotu. Na Strednej zdravotníckej škole Trnava prebiehalo očkovanie oba víkendové dni. Spolu vakcínu dostalo takmer 8800 ľudí.

„Cez pracovné dni postupne navyšujeme počty zaočkovaných prostredníctvom výjazdovej očkovacej služby. Ďalšie stovky vakcín takto župa prináša priamo do obcí a miest, čo najbližšie k obyvateľom kraja,“ doplnil župan Jozef Viskupič.

Na zabezpečenie plynulosti očkovania vo svojich centrách župa hľadá dobrovoľníkov s vekom nad 18 rokov. Vítaní sú všetci záujemcovia s chuťou pomôcť a tak prispieť k čo najskoršiemu návratu k bežnému životu.

Ulož ako PDF
Napísal 23. mája 2021 21:32. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.