reklama

Pracovníci zariadení sociálnych služieb v trnavskej župe si v roku 2018 finančne polepšili

Nové vedenie trnavskej župy vyčlenilo v tomto roku (od 1. júna 2018) na zvýšenie platov zamestnancov zariadení sociálnych služieb sumu viac ako 1 milión eur. Zvýšenie platov je premietnuté aj v schválenom rozpočte na rok 2019, a to v sume približne 3 milióny eur.

„Zamestnanci zariadení sociálnych služieb dostali okrem toho ku koncu roka aj jednorázovú odmenu. Župa na tento účel vyčlenila ďalších viac ako milión eur. Celkovo do zlepšenia finančného ohodnotenia župa v roku 2018 investovala 2,1 milióna eur,“ informoval Jaroslav Vacek z odboru komunikácie Trnavského samosprávneho kraja.

Ilustračné foto

„Reflektujeme stav, že zamestnanci sociálnych zariadení sú nedocenení a ich práca je mimoriadne náročná. Preto sme vyvinuli maximálne úsilie, aby sme v tomto roku našli dodatočné zdroje na systémové zvýšenie ich platov, ako aj na jednorázovú koncoročnú finančnú odmenu. Keďže zvýšenie platov je systémové, samozrejme sme ho premietli aj do rozpočtu na rok 2019,“ povedal župan Jozef Viskupič pri bilancovaní roku v sociálnej oblasti.

Trnavský samosprávny kraj sa však skvalitňovaniu pracovných podmienok pre zamestnancov sociálnych zariadení nevenuje len v rovine finančného ohodnotenia.

Ako prvý kraj realizuje „Projekt pomáhajúcich profesii,“ ktorý je zameraný na rozvoj ľudského potenciálu a prevenciu syndrómu vyhorenia zamestnancov zariadení sociálnych služieb.

Ulož ako PDF
Napísal 20. decembra 2018 8:56. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.