reklama

Trnavská župa vyčlenila viac ako milión eur na mimoriadne odmeny pre všetkých zamestnancov svojich zariadení sociálnych služieb

Trnavská župa mimoriadne odmení všetkých 1135 zamestnancov, ktorí sa v 21 zariadeniach sociálnych služieb v jej pôsobnosti starajú o vyše 1700 klientov. Na tento účel župa vyčlenila takmer 1,1 milióna eur.

„Aj týmto spôsobom chceme poďakovať našim takmer neviditeľným hrdinom. Starostlivosť o prijímateľov sociálnych služieb je mimoriadne náročná počas bežného roka a snáď ešte raz tak počas pandemického, akým je rok 2020. Medzi všetkých zamestnancov preto ako poďakovanie rozdelíme vyše miliónový balík. Tieto mimoriadne odmeny budú vyplatené ešte pred Vianocami,“ oznámil trnavský župan Jozef Viskupič.

O spravodlivom rozdelení odmien rozhodujú priamo riaditelia jednotlivých zariadení na základe odvedenej práce. V skutočnosti pôjde o široké rozmedzie, o ktorom bude možné informovať až po vyplatení odmien.


Vyplácanie odmien oznámila župa na tlačovej besede

FOTO: TTSK

Odmeny nad rámec oznámeného balíka sú postupne vyplácané z rozpočtu župy zamestnancom, ktorí sa dobrovoľne a nezištne rozhodli pomáhať v dočasne karantenizovaných zariadeniach. Okrem zdravotného rizika dobrovoľne podstúpili aj odlúčenie od svojich najbližších príbuzných a priateľov.

Takto strávili minimálne 10 dní, v niektorých prípadoch aj vyše tri týždne. S veľkou ochotou a odhodlaním niekoľkí zamestnanci dokonca cestovali do iného zariadenia, napríklad z Medveďova až na druhý koniec kraja, do Holíča.

Takmer tisíc zamestnancov župných zariadení sociálnych služieb splnilo aj kritériá na získanie mimoriadnej odmeny od štátu za pôsobenie v prvej línií počas prvej vlny pandémie ochorenia Covid-19. Spolu im v decembri bude vyplatených vyše 740 tisíc eur.

Riaditeľka odboru sociálnych vecí Úradu Trnavského samosprávneho kraja Blažena Flamíková doplnila, že „župa sa stará o zamestnancov priebežne, a to aj formou nefinančných benefitov. Špeciálne v aktuálnom období sa ako užitočný ukazuje originálny projekt, v rámci ktorého sa zamestnanci učia zručnosti, ako zvládať psychické a emočné vypätie.“

Vzdelávanie aktuálne prebieha online formou. Za prvé dva roky realizácie projektu, ktorého odbornú garanciu zastrešuje spoločnosť ModernaBrain a občianske združenie Navzájom lepší, sa ho zúčastnilo 500 zamestnancov. Do roku 2022 ním prejdú všetci zamestnanci župných zariadení sociálnych služieb.

Ulož ako PDF
Napísal 26. novembra 2020 11:41. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

8 komentárov pre “Trnavská župa vyčlenila viac ako milión eur na mimoriadne odmeny pre všetkých zamestnancov svojich zariadení sociálnych služieb”

 1. 1
  Pipíška says:

  To je ten čomal Hranol na stole?

 2. 2
  vlado says:

  Vraví sa o korona kríze a idú sa rozdávať naše peniaze ale stále nevieme za čo….

  • 2.1
   palo says:

   vlado, pracoval si niekedy v takomto type zariadenia?

   Práca v takomto type zariadenia je poslanie, vieš koľko zarobí v čistom taký ošetrovateľ alebo sestra a čo všetko obnáša jeho práca?
   Tie peniaze si výkonný zamestnanci zaslúžia aj bez korony

  • 2.2
   CG says:

   Ty si statne pripečený. V tých zariadeniach sa robí ťažká takmer depresívna práca za minimálne platy.
   Tie peniaze si zaslúžia!!! Aj tak to bude len skromná náplasť.

 3. 3
  Vierka says:

  vlado no tvoje urcite nie! Tvoje by som za tam odvedenu pracu ani nechcel. My tiez nevieme za co ty dostavas plat alebo nas len okradas o
  Ak mas krizu zamestnaj sa a zistis ze to nie je o nas ale v Tebe

  • 3.1
   DPH says:

   Keby kápo z Borovej zvládol komunikáciu s občanmi. Po čas začiatku korova krízy maximálne disciplinovanými občanmi, porovnateľný s Japonskom a tam je úmrtnosť porovnateľná s Českom. V Japonsku 127 miliónov obyvateľov a v Česku 10 milónov obyvateľov. Žiadna nosno – hrdlová spartakiáda sa nemusela konať a mohlo byť trvalo na celý rok na platy nie neisté odmeny.

 4. 4
  Loco says:

  Len ma zaujíma koľko s tej sumy sa ujde tým posledným v rade…. čo to celé odmakajú.

 5. 5
  vlado says:

  No dajte teda začo???? kazdy aka tazka praca… ale co je navyse za co maju dostat peniaze navyse ved ked nieco chces musis to vediet obhajit
  CG stay: pripecený ? :(
  Vierka: 1 ano aj moje peniaze, 2 ja robotu mam 3, krizu nemam
  Palo : nie nepracoval som tam a verim tomu ze si zasluzia to mas pravdu, no skus doma doniest kazdy mesiac 1000Eur a kazdy mesiac rozdaj 1200 a pritom ti pada dom (myslel som cestna ifrastruktura, nemocnice….)
  Loco: asi moc nie ved to je take sloveske ze najviac si zasluzi riaditel :)

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.