reklama

Trnavská samospráva vyhlásila súťaž na komplexnú obnovu objektov na Spojnej ulici pre novú materskú školu

Trnavská mestská samospráva vyhlásila verejnú súťaž na rekonštrukciu bývalej materskej školy a špeciálnej školy na Spojnej ulici na sídlisku Zátvor. Objekty a k nim prináležiace pozemky získalo mesto Trnava v roku 2018 od Slovenských elektrární za 785-tisíc eur s cieľom vybudovať novú mestskú materskú školu.

Rekonštrukciu a adaptáciu existujúcich štyroch pavilónov na Spojnej ulici v Trnave bude trnavská samospráva financovať prostredníctvom nenávratného finančného príspevku z európskych štrukturálnych fondov.

Areál na Zátvore sa po rokoch bez využitia premení po komplexnej rekonštrukcii na materskú školu s piatimi triedami. Súčasťou obnovy bude aj vybudovanie technického zázemia pre potreby školskej kuchyne s jedálňou.

Ďalšou časťou stavebných prác je revitalizácia školského dvora a vybudovanie vodozádržných opatrení.

Predpokladaná hodnota stavebných prác je stanovená na základe vypracovanej projektovej dokumentácie na 1,57 milióna eur s DPH. Konečnú cenu rekonštrukcie môžu znížiť ponuky uchádzačov vo verejnej súťaži.


Vizualizácia

Zdroj: Mesto Trnava

Záujemcovia o účasť vo verejnej súťaže na rekonštrukciu areálu môžu predkladať svoje ponuky do 24. marca 2021. Stavebné práce môžu trvať od podpisu zmluvy s prípadných víťazným uchádzačom približne 8 mesiacov.

V rámci obnovy areálu dôjde k rekonštrukcii štyroch pavilónov, spevnených plôch, oplotenia, úprave a obnove zelene, ako aj komplexnej modernizácii inžinierskych sietí ako sú plynofikácia, zdravotechnika, elektrina, vykurovanie, vzduchotechnika či chladenie.

V objekte MŠ budú spálne, šatne, priestory určené na osobnú hygienu. Nachádzať sa tu bude aj zborovňa, riaditeľňa, prezliekareň pre personál a technické miestnosti.

Súčasťou zámeru je celková úprava exteriérových plôch, výstavba detského ihriska či inštaláciu nového mobiliáru.

Predbežne sa počíta s kapacitou pre asi 115 detí.

V lokalite Trnava – Sever disponuje samospráva kapacitou pre 340 detí v materských školách, no nároky na ďalšie miesta rastú.

Areál kúpilo mesto na splátky

Budovy a k nim prináležiace pozemky bývalej materskej školy, jaslí ši špeciálnej ZŠ kúpilo mesto v júli 2018 Slovenských elektrární.

Cena za objekty a pozemky predstavovala viac ako 785-tisíc eur, mesto sa s elektrárňami dohodlo na splátkovom kalendári.

Prvá splátka vo výške 185 365 eur bola zaplatená po podpise zmluvy, ďalšie štyri splátky vo výške 150 000 eur sa uhrádzajú vždy do 30. júna až do roku 2022.

Vizualizácie:

Snímky areálu z roku 2018:

Ulož ako PDF
Napísal 24. februára 2021 16:36. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.