reklama

Časť priestorov ZŠ s MŠ na A. Kubinu prebudujú, vznikne 40 nových miest pre materskú školu

Počas letných mesiacov prebuduje trnavská samospráva časť priestorov Základnej školy s materskou školou na ulici Andreja Kubinu pre potreby materskej školy.

Mesto Trnava pripravuje rekonštrukciu jedného z pavilónov ZŠ s MŠ A.Kubinu. Cieľom je prebudovanie súčasných priestorov základnej školy pre potreby materskej školy. Novovybudované priestory majú dosiahnuť kapacitu viac ako 40 detí.

Podľa predpokladov by mohli stavebné práce odštartovať približne v polovici júna tohto roka a trvať majú dva mesiace.

Investičné náklady odhaduje mesto na 78-tisíc eur s DPH, ich výšku môžu znížiť ponuky predložené záujemcami vo verejnom obstarávaní.


Priestory školy, ktorých sa dotkne rekonštrukcia

FOTO: Mesto Trnava

V ZŠ s MŠ na ulici Andreja Kubinu v súčasnosti funguje 22 tried určených pre základnú školu, materská školy využíva štyri triedy s kapacitou 85 detí, z toho dve triedy sa nachádzajú v budove na Ružindolskej ulici.

Po prebudovaní súčasných priestorov základnej školy vzniknú dve nové triedy, jedna spálňa, šatňa detí, kabinet učiteliek a sociálne zariadenie pre 40 detí.

V rámci prestavby sa uskutoční kompletná obnova všetkých novonavrhnutých priestorov materskej školy, ktoré budú stavebne oddelené od priestorov základnej školy.

Stavebné práce budú pozostávať okrem iného z vybudovania sociálnych zariadení, predeľovacích priečok, výmeny osvetlenia a rozvodov elektriny, renovácie kúrenia, okien, dverí, maľovania stien, inštalácie nových sadrokartónových podhľadov, obkladov a dlažieb či obnovy podláh.

Súčasťou stavebných prác bude aj realizácia východu s vonkajším schodiskom situovaného do priestorov jestvujúcich ihrísk.

Rekonštrukcia a prestavba priestorov školy by mala byť ukončená a odovzdaná pred začiatkom nového školského roka 2019/2020.

Ulož ako PDF
Napísal 31. mája 2019 7:55. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Časť priestorov ZŠ s MŠ na A. Kubinu prebudujú, vznikne 40 nových miest pre materskú školu”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.