reklama

Po rekonštrukcii objektov na Spojnej ulici by mohlo na Zátvore pribudnúť 115 miest pre škôlkárov

Mesto Trnava v roku 2018 odkúpilo od Slovenských elektrární budovy bývalej materskej školy, jaslí či špeciálnej ZŠ na sídlisku Zátvor spolu s pozemkami v oplotenom areáli. Pred niekoľkými dňami, na začiatku apríla 2019, vyhlásila trnavská radnica tender na dodávateľa projektovej dokumentácie pre komplexnú rekonštrukciu objektu.

Niekoľko rokov opustené objekty na Spojnej ulici chce mesto v budúcnosti využívať na zriadenie materskej školy. Predbežne sa počíta s kapacitou pre asi 115 detí.

V lokalite Trnava – Sever disponuje samospráva kapacitou pre 340 detí v materských školách, no nároky na ďalšie miesta rastú.

„Podľa počtu detí s trvalým pobytom v tejto lokalite by mesto potrebovalo 456 miest v materských školách,“ vypočítal Odbor vzdelávania, športu a kultúry MsÚ v Trnave v roku 2018.Areál bývalej materskej školy, jaslí a špeciálnej školy na Spojnej ulici

Aj preto mestské zastupiteľstvo súhlasilo s kúpou budov do majetku mesta za cenu 785 365 eur, splatnú na viac častí.

Prvú splátku vo výške 185 365 eur zaplatilo mesto po podpise zmluvy, ďalšie štyri splátky vo výške 150 000 eur sa budú uhrádzať vždy do 30. júna v rokoch 2019, 2020, 2021 a 2022.

Od dodávateľa, ktorý vzíde z verejnej súťaže, požaduje mesto vypracovanie geodetického zamerania, podrobného zamerania objektu a statického posúdenia, vypracovanie projektovej dokumentácie pre stavebné povolenie a realizáciu stavby objektu bývalej materskej školy, jaslí a špeciálnej základnej školy na ulici Spojná v Trnave.

Projektová dokumentácia bude riešiť rekonštrukciu a adaptáciu celého objektu a priľahlého areálu vrátane autorského dohľadu.

Mesto plánuje po rekonštrukcii využívať dve podlažia hlavného objektu, kde má byť vytvorených päť tried, každá s kapacitou pre maximálne 23 detí.

V objekte MŠ bude aj päť spální, rovnaký počet šatní, ako aj päť miestností určených na osobnú hygienu. Nachádzať sa tu bude aj zborovňa, riaditeľňa, prezliekareň pre personál a technické miestnosti.

Mesto počíta na Spojnej ulici aj s vybudovaním školskej jedálne s plným technickým vybavením.

V rámci vonkajšieho areálu je súčasťou zámeru celková úprava plôch, zelene, výstavba detského ihriska či inštaláciu nového mobiliáru.

Vypracovanú projektovú dokumentáciu by mohlo mať mesto k dispozícii približne v septembri tohto roka.


Celkový pohľad na areál

Ulož ako PDF
Napísal 4. apríla 2019 10:50. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Po rekonštrukcii objektov na Spojnej ulici by mohlo na Zátvore pribudnúť 115 miest pre škôlkárov”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.