reklama

Mesto vytvorí 64 nových miest pre škôlkárov a zníži tak počet neumiestnených detí

Šesťdesiatštyri miest pre deti v materských školách pribudne vďaka zriadeniu troch nových tried v objektoch bývalej ZŠ V Jame na sídlisku Družba a v MŠ Limbová na sídlisku Linčianska v novom školskom roku 2011/2012.

V priestoroch elokovaného pracoviska ZŠ Spartakovská V Jame v týcho dňoch finišuje rekonštrukcia prízemia jedného z pavilónov na dvojtriednu materskú školu. Vzniknú tak nové priestory v podobe dvoch herní, spální, sociálnych zariadení a kabinetu.
Mesto investovalo do premeny časti objektu 60 – tisíc eur.

Objekt bývalej ZŠ V Jame na sídlisku Družba

Pred časom sa uskutočnila aj úprava v interiéroch MŠ na Limbovej ulici, v polovici septembra bude ukončená aj úprava exteriérov materskej školy. „Pribudnú tu dva nové drevené altánky v tvare zastrešenej pergoly s exteriérovou kresliacou tabuľou a počítadlom, nové hracie prvky a mobiliár. Dva pôvodné kovové hracie prvky budú zachované a natreté novým farebným náterom, upravená bude aj nosná konštrukcia na zapustenie trampolíny a do pieskovísk sa nasype nový piesok. Na betónovú plochu bude nalepená gumová dlažba, ktorá má schopnosť tlmiť prípadné pády malých užívateľov ihriska,” informoval odbor investičnej výstavby.

Súčasťou rekonštrukcie ihriska budú aj sadové úpravy – založenie nového trávnika, výsadba stromov a krov.

Zriadením troch nových tried mesto podstatne eliminuje nedostatok miest pre uspokojenie požiadaviek rodičov. Pri posledných zápisoch sa nepodarilo umiestniť 111 detí, ktoré spĺňali podmienky. Vytvorením 64 nových miest tak na začiatku školského roka zostane neumiestnených približne 50 detí.

Ulož ako PDF
Napísal 18. augusta 2011 16:46. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.