reklama

Radnica sľubuje v horizonte dní a týždňov 92 nových parkovacích miest na Družbe

Trnavská radnica avizuje, že na sídlisku Družba pribudne 92 nových parkovacích miest.

„Vďaka systému vyhodnocovania skutočných údajov z praxe, po zohľadnení všetkých dopravných noriem a aj na základe úzkej spolupráce s hasičským a záchranným zborom, máme dobrú správu pre obyvateľov na sídlisku Družba. V najbližších týždňoch pribudnú ďalšie desiatky parkovacích miest,“ informovala Zuzana Hrinková Siebenstichová z odboru komunikácie a vzťahov s verejnosťou na mestskom úrade.

Ako uviedla, pripomenula, regulácia statickej dopravy z podhľadu mesta znamená uprednostňovanie Trnavčanov pri parkovaní, usporiadanie verejného priestoru, zvýšenie bezpečnosti pohybu v sídlisku a v neposlednom rade efektívny manažment parkovacích plôch v lokalite.

Mesto zároveň „neustále monitoruje systém parkovania, analýzuje získané dáta a hľadá nové efektívne riešenia“.


Parkovanie na Tehelnej ulici

Ilustračné foto: trnava-live.sk

V horizonte niekoľkých dní má pribudnúťna Družbe 54 nových parkovacích miest.

Konkrétne 28 miest bude vyznačených na ulici Vladimíra Clementisa, 9 na ulici Teodora Tekela a 17 na ulici Juraja Slottu.

„Budú riadne vyznačené vodorovným dopravným značením. Obyvatelia tak budú vedieť a vidieť, kde presne na ulici môžu parkovať a kde musia zachovať prístupné príjazdové cesty k bytovým domom pre hasičské a záchranné zložky,“ poznamenala Zuzana Hrinková Siebenstichová.

V ďalších týždňoch vznikne 38 parkovacích miest vďaka drobným stavebným úpravám pri minimálnom zásahu do existujúcej zelene. Spolu tak na Družbe pribudne 92 nových oficiálnych odstavných plôch, ktoré zvýšia celkovú kapacitu sídliska.

Mesto paralelne s reguláciou statickej dopravy pracuje aj na príprave projektov revitalizácie jednotlivých vnútroblokov, ktoré majú výrazne zvýšiť kvalitu verejného priestoru a vytvoria lepšie podmienky pre rozvoj komunitného života na sídlisku.

„Tieto opatrenia nie je možné vždy urobiť vopred. Efektívne reflektovať na skutočný dopyt po parkovacích miestach sa dá až na základe dát získaných po zavedení regulácie. Tá v praxi spôsobuje to, že sa verejný priestor zorganizuje, vyčistí a zregulujú sa z neho autá, ktoré doteraz parkovali bez pravidiel a vo všeobecnosti komplikovali parkovanie pre všetkých rezidentov Družby,“ dodala.

Ulož ako PDF
Napísal 20. mája 2023 9:33. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.