reklama

Na sídlisku Družba majú vzniknúť desiatky nových parkovacích miest

Niekoľko desiatok nových parkovacích miest má pribudnúť na sídlisku Družba. Mesto začiatkom februára 2024 zverejnilo výzvu na predkladanie ponúk na vypracovanie projektovej dokumentácie rozšírenia súčasných resp. vybudovania nových miest pre parkovanie v lokalite ulíc Teodora Tekela a Juraja Slottu.

Verejná súťaž sa týka koncepčného riešenia, geodetického zamerania územia, vypracovania projektu pre územné rozhodnutie, ako aj realizačného projektu.

Súčasťou dodaných podkladov bude návrh rozloženia a kapacity parkovísk. Projektu bude riešiť aj návrh vegetačných úprav v riešených územiach.

Predpokladaná hodnota diela je 52-tisíc eur s DPH.

Ilustračné foto: trnava-live.sk

„Návrhom príde k zvýšeniu kapacity jednotlivých parkovísk a zároveň k vytvoreniu dostatočného priestoru pre hodnotné pôvodné a navrhované stromy,“ konštatuje mesto Trnava.

Prvá z troch riešených lokalít sa nachádza pri vstupe do športového areálu Lokomotívy na ulici Juraja Slottu 39-41.

Mesto tu plánuje rozšíriť súčasné parkovisko pri kúpalisku Castiglione.

O rozšírenie parkovacích plôch pôjde aj na ulici T. Tekela na trávnatom ostrovčeku oproti bytovému domu č. 25-27.

Nové parkovisko plánuje mesto vybudovať na väčšej zelenej ploche naproti obytnému domu na ulici T. Tekela č. 16-17.

J. Slottu 39-41 pri Castiglione

T. Tekela 25 – 27

T. Tekela 16 – 17

Ulož ako PDF
Napísal 7. februára 2024 12:34. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.