reklama

Obyvateľom ulice Juraja Slottu pri areáli Lokomotívy slúži 19 nových parkovacích miest

Mesto Trnava naplnilo predpoklad zo septembra a pripravovaný zámer výstavby 19 nových parkovacích miest na ulici Juraja Slottu neďaleko kúpaliska Castiglione v dotyku areálu Lokomotívy zrealizovalo ešte pred koncom tohto roka.

„Cieľom mestskej samosprávy bolo zlepšenie možností parkovania pre obyvateľov lokality aj pre návštevníkov športových podujatí v areáli Lokomotíva Trnava a blízkeho kúpaliska,“ informuje radnica.

K parkovacím miestam s kolmým radením je vybudovaná nová obslužná komunikácia. Tri miesta sú vyhradené pre osoby so zníženou pohybovou schopnosťou. Povrch parkoviska a komunikácie je z drenážnej betónovej dlažby. Obvod parkovacích miest lemujú cestné obrubníky.

parkovisko-Slottu1

parkovisko-Slottu2
Nové parkovacie plochy v okrajovej časti sídliska Družba

Foto: M. Horník / MsÚ Trnava

Súčasťou prác boli sčasti aj nové chodníky, úprava pôvodného chodníka na úroveň obslužnej komunikácie, vjazd na existujúcu panelovú komunikáciu i vodorovné a zvislé dopravné značenie.

„Do pôvodného chodníka bola v mieste križovania s obslužnou komunikáciou zakomponovaná dlažba pre nevidiacich a slabozrakých. Pribudli aj dva nové osvetľovacie stĺpy, nové svietidlo bolo osadené aj na existujúci stĺp verejného osvetlenia. Nechýba ani nová výsadba. Do vopred pripravených záhonov v priestore parkoviska bolo vysadených päť odrastených stromov, dva stromy pribudli aj v pôvodnej okolitej zeleni. Priestory dotknuté výstavbou boli upravené a osiate trávnatou zmesou,“ dopĺňa správa referátu komunikácie mestského úradu.

Pohľad na lokalitu:

Zväčšiť mapu

Ulož ako PDF
Napísal 15. decembra 2014 14:12. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Obyvateľom ulice Juraja Slottu pri areáli Lokomotívy slúži 19 nových parkovacích miest”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.