reklama

Na ulici Juraja Slottu postavia nové parkovisko pre 19 áut

Zrejme ešte počas tejto jesene pribudne na okraji sídliska Družba pri kúpalisku Castiglione a areáli Lokomotívy nové parkovisko pre 19 áut.

Mesto Trnava bude hľadať zhotoviteľa zámeru začiatkom októbra prostredníctvom elektronickej aukcie.

Nová parkovacia plocha vznikne na voľnej zatrávnenej ploche pri štítovej stene obytného domu na ulici Juraja Slottu č. 39-41, vedľa navrhovanej plochy sa nachádza parkovisko aj účelová komunikácia do neďalekého lesoparku.

slottu
Parkovisko postavia na trávnatej ploche pri 4-podlažnej bytovke

Reprofoto: Google Street View

Parkovisko bude vybudované pre 19 odstavných státí s kolmým radením vozidiel. Súčasťou projektu je aj inštalácia dvoch stožiarov verejného osvetlenia a sadové úpravy.

Priamo v mieste riešeného parkoviska je navrhnutá výsadba troch stromov, ďalšie dva stromy pribudnú v blízkosti nového parkoviska.

Pohľad na lokalitu:

Zväčšiť mapu

Ulož ako PDF
Napísal 24. septembra 2014 9:33. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

8 komentárov pre “Na ulici Juraja Slottu postavia nové parkovisko pre 19 áut”

 1. 1
  mraz says:

  Prečo už raz a navždy na radnici nenaberú poslanci odvahu a nepostavia tri parkovacie domy po jednom na sídliskách a jedno v centre, ale namiesto toho tu každoročne robia betónové prílepky na úkor zelene. Veď sa každoročne chvália prebytkovým rozpočtom, ale matematika hovorí jasne – čím dlhšie, tým drahšie.

  • 1.1
   pozorovatel says:

   V tomto prípade je to asi o niečom inom. Cca 2 minúty peši od navrhovaného parkoviska je predsa prvý trnavský parkovací dom oproti INKE (Budovateľu), ktorý nie je zďaleka naplnený. A popri ňom je aj veľa otvorených povrchovových parkovacích miest. Akcia bude zrejme reakciou na ponosy domácich, že nemajú “doma” kde zaparkovať počas sezóny kúpaliska a akcií na štadióne Lokomotívy. A možno aj rozlúčkovým darčekom končiaceho primátora v duchu hesla sami sebe.

   Inak oceňujem tú myšlienku, aby mesto postavilo na sídliskách (Prednádražie,Družba-stred a Hliny-Vodáreň) 3 parkovacie domy cca po 250-300 miest na bezplatné alebo len symbolické registračné parkovné. Pri cene jedného 1,3-2,0 mil. eur by na to mesto aj malo. Veď len za ubytovňu na Kollárovej neplánovane získané prostriedky by stačili skoro na jeden.

   Na Linčianskej nie je parkovanie akútny problém a je tam v rezerve priestor popri teplovode.
   A v meste by mohol byť kľudne aj spoplatnený z dôvodu regulácie dopravy.( ? Alebo to vyrieši CITY ARÉNA, výstavbou ktorej sme prišli o parkovisko pri amfiteátri a pred VUB-kou, čo je spolu aj viac ako parkovací dom.

   • 1.1.1
    feri šipoš says:

    žiadne parkoviská! Dokiaľ sa nepostavia stojany pre bicykle, pred každým panelákom, žiadne parkoviská sa tam nebudú stavať!!!

 2. 2
  pracujúci says:

  Sídlisko podjavorínska je zase rozkopané…. čo v lete urobili nové parkovacie miesta, teraz ich ohradili, plus zaterasili parkovacie miesta pozdlž sladovníckej, a nemáme kde parkovať… nechápem prečo to nerobili naraz tie práce…. už tretí mesiac sa nedá normálbne parkovať. Plus tam chodia parkovať ľudia, ktorí v okolí pracujú, prípadne študenti z právnickej….

  • 2.1
   sdgfag says:

   Vážený pracujúci. Je to asi preto, lebo to čo tam kopú nerobí mesto, ale TAVOS. Som sa ich pýtal, vymieňajú horúcovod či čo, takže tak, k tvojmu hurá konštatovaniu.

   • 2.1.1
    ? says:

    Trosku ta poopravim, prepac. Keby nahodou pan pracujuci chcel volat vinnikovi, nech zavola radsej teplarom ako vodarom. Ti menia horucovod.

 3. 3
  nebudemsaregistrovat says:

  Parkovacie domy poslanci zaradia do rozpočtu až naprší a … Asi tak.
  Podľa mňa si ani jeden z tých páprdov nedovolí postaviť parkovací dom, a prečo?
  Lebo by značnú časť rozpočtu presunuli, len úzkemu okruhu ľudí v okolí parkovacieho domu, čím by nasrali ostatných v meste a prišli o značnú časť ovečiek. Takto lepia každému oči a betónujú a betónujú. Tu neni normálneho politika.

 4. 4
  Jana Molnárová says:

  Hnevá ma hlavne spôsob ako si tam” lokotkotkovci “na družbe postavili z našich daní, umelé ihrisko s plotmi a znemožnili ľudom zo sídliska po roku 2006 behávať a využívať tento areál verejne. Proste si tam spravili privátny biznis s mladým futbalovým dorastom a ľudí zo sídliska vytlačili plotmi . Pán Butko prestarnutý poslanec z kdh + primátor nato kašle …jeho sociálna rovina sídliska začína zaujímať len keď sa jedná o správnosť kladenia obrubníkov na parkovacích miestach . 8 ročná nehoráznosť!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.