reklama

Nové parkovisko pri nemocnici s kapacitou 99 áut bude možno hotové na jeseň

Pomerne dlho pripravovaný projekt nového parkoviska pri Fakultnej nemocnici v Trnave, na nevyužívaných pozemkoch oproti urgentnému príjmu, by sa mohol stať skutočnosťou už na jeseň.

Mesto pôvodne počítalo s alternatívou, že parkovisko zrealizuje už v roku 2016. Rokovania, nutnosť dodržiavania zákonom stanovených lehôt a postupov však začiatok výstavby posunulo.

Projekt parkoviska pre 99 áut je situovaný na pozemkoch medzi Pavilónom chirurgických disciplín a železničnou traťou.

Mesto vyhlásilo na konci júna verejnú súťaž na realizáciu parkoviska, záujemcovia môžu svoje ponuky posielať do 28. júla 2017.

Predpokladaná hodnota diela je 455-tisíc eur s DPH.

pozemok-nemocnica

pozemok-nemocnica1
Nevyužívaný a zarastený pozemok sa zmení na parkovisko

Predmetom zákazky je vybudovanie parkoviska s 99 parkovacími státiami s povrchom zo zámkovej dlažby. Navrhované parkovisko sa vybuduje po ľavej strane ulice Andreja Žarnova, oproti urgentnému príjmu do chirurgického pavilónu FN Trnava.

Predmetom riešenia je okrem samotného parkoviska zo zámkovej dlažby aj nevyhnutná prekládka sietí, vybudovanie verejného osvetlenia či rampy pri vstupe a výstupe z parkoviska.

Inštaláciu rampy zdôvodnilo mesto už dávnejšie snahou eliminovať tu dlhodobé parkovanie a poskytnúť parkovacie miesta tým, ktorí ich najviac potrebujú, teda návštevníkom nemocnice.

“Ak by sme parkovisko nejakým spôsobom neochránili, okamžite by ho začali využívať napríklad ľudia, ktorí cestujú za prácou do Bratislavy, čím by sa stratil zmysel tohto projektu,” vysvetlil viceprimátor Matej Lančarič ešte v roku 2015.

Režim na parkovisku bude zrejmé taký, že po istom časovom úseku budú musieť motoristi za parkovanie zaplatiť.

Výstavba nového parkoviska má trvať tri mesiace od podpisu zmluvy s dodávateľom.

Ak teda všetko pôjde hladko, možno očakávať, že návštevníci nemocnice by mohli mať nové parkovisko k dispozícii niekedy v novembri 2017.

Ulož ako PDF
Napísal 6. júla 2017 10:07. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Nové parkovisko pri nemocnici s kapacitou 99 áut bude možno hotové na jeseň”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.