reklama

V trnavskej nemocnici osadili nové značenie a lavičky, chystajú parkovisko pre 50 áut

V areáli Fakultnej nemocnici (FN) Trnava osadili nové orientačné značenie. V kombinácii s rozsiahlym a členitým areálom nemocnice spôsobovali doteraz používané navigačné tabule problémy pacientom, neraz aj novým zamestnancom.

Jednotlivé budovy a pavilóny sú farebne odlíšené a pomocou výrazného označenia je teraz jednoduchšie trafiť na oddelenia, kliniky a ostatné pracoviská nemocnice.

V uplynulom období boli v areáli osadené aj nové lavičky. Vedenie nemocnice tiež finalizuje projektovú dokumentáciu a začne s realizáciou rozšírenia parkovacích miest, informoval mediálny zástupca nemocnice Matúš Stračiak.

Staré orientačné značenie malo približne 35 rokov a viaceré čiastkové úpravy spôsobili jeho nejednotnosť a neprehľadnosť. FN Trnava avizovala, že sa bude vážne zaoberať podnetmi zo strany pacientov.

znacenie-FN1
znacenie-FN2
Nové informačné tabule v travskej nemocnici

Po začatí modernizácie stravovacej prevádzky, viacerých rekonštrukciách oddelení a kliník, či po osadení nových lavičiek, pristupuje aj ku kompletnej výmene orientačného značenia v celom areáli nemocnice.

„Dnes riešime zdanlivo malý problém, ktorý ale reálne pacientom a návštevníkom nemocnice spôsoboval veľké problémy. Náš areál je rozsiahly a pavilónový systém so starým značením spôsoboval, že pacienti často blúdili a nevedeli nájsť konkrétne oddelenie, či kliniku. Týmto krokom im chceme, obrazne povedané, zjednodušiť cestu za zdravím. Primárnou úlohou zdravotníckeho zariadenia je liečiť, ale musíme tiež reagovať na podnety od pacientov. Preto sme v areáli osadili aj nové lavičky, sme v procese prípravy stavebného povolenia na rekonštrukciu kuchyne a pripravujeme aj riešenie komplikovanej otázky parkovania v areáli,“ povedal riaditeľ FN Trnava Martin Tabaček.

Nové orientačné značenie vo FN Trnava sa skladá zo 73 kusov tabúľ rôznych veľkostí. Jednotlivé trasy a smery sú farebne odlíšené a pozornosť bola venovaná najmä prehľadnosti. Vysúťažená cena kompletnej výroby a montáže nového orientačného značenia bola 6 700 eur.

V areáli FN Trnava bolo pred pár týždňami osadených aj 14 nových lavičiek v hodnote 860 eur.

lavicka
V areáli osadili 14 nových lavičiek

Vedením nemocnice bola tiež schválená projektová dokumentácia k rekonštrukcii kuchyne. V súčasnosti sa pripravuje žiadosť o vydanie stavebného povolenia. Následne sa začne s rozsiahlou rekonštrukciou, ktorá by mala trvať približne pol roka.

Vedenie FN Trnava sa zameriava na požiadavky pacientov. Jednou z najakútnejších je aj potreba nových parkovacích miest.

„Projekt nového parkoviska je pred dokončením a mal by byť odovzdaný do konca augusta 2014. Následne, po procese verejného obstarávania, FN Trnava začne s realizáciou samotnej stavby. Výsledkom bude vznik 50 nových parkovacích miest,“ uviedol riaditeľ FN Trnava.

Ulož ako PDF
Napísal 21. augusta 2014 8:02. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.