reklama

Parkovisko pre 100 áut pri nemocnici oddialili rokovania o pozemku štátu

Sľubované parkovisko pri Fakultnej nemocnici v Trnave medzi Pavilónom chirurgických disciplín a železničnou traťou mesto zrealizuje možno v tomto roku. Najprv však musí od štátu kúpiť pozemok, cez ktorý bude riešený vjazd na parkovisko.

Za pozemok vo vlastníctve Slovenskej republiky, ktorý je v správe Fakultnej nemocnice Trnava, s výmerou 153 metrov štvorcových má mesto Trnava zaplatiť takmer 108 eur za meter štvorcový, teda spolu 16 500 eur.

Podľa zákona o správe majetku štátu musí byť prevod vlastníctva nehnuteľného majetku štátu vždy odplatný, a to najmenej za primeranú cenu, teda za všeobecnú hodnotu majetku stanovenú podľa Vyhlášky Ministerstva spravodlivosti SR.

Vysporiadanie tohto pozemku je pre plánovanú výstavbu parkoviska nevyhnutné. Rokovania o prevode pozemku započali v decembri 2015, kúpna zmluva bola pripravená zo strany nemocnice začiatkom januára 2017.Nevyužívaný pozemok sa zmení na parkovisko možno v tomto roku

Mesto pôvodne počítalo s alternatívou, že parkovisko zrealizuje už v roku 2016. Rokovania, nutnosť dodržiavania zákonom stanovených lehôt a postupov však začiatok výstavby posunulo.

S investíciou do výstavby parkoviska medzi Pavilónom chirurgických disciplín a železničnou traťou medzi ulicami Dohnányho a A. Žarnova počíta aj mestský rozpočet na rok 2017.

Podľa informácií z jesene 2015 na zarastených a nevyužívaných pozemkoch pri nemocnici by mohlo vzniknúť približne 100 nových parkovacích miest.

Parkovanie bude zrejme spoplatnené, vstup vyriešia cez inštalované rampy.

“Snahou mesta je eliminovať tu dlhodobé parkovanie a poskytnúť parkovacie miesta tým, ktorí ich najviac potrebujú, teda návštevníkom nemocnice. Ak by sme parkovisko nejakým spôsobom neochránili, okamžite by ho začali využívať napríklad ľudia, ktorí cestujú za prácou do Bratislavy, čím by sa stratil zmysel tohto projektu,“ vysvetlil druhý viceprimátor Matej Lančarič v októbri 2015.

Ulož ako PDF
Napísal 21. februára 2017 10:14. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

47 komentárov pre “Parkovisko pre 100 áut pri nemocnici oddialili rokovania o pozemku štátu”

 1. 1
  CTčko says:

  Vidieť že Tabak sa snaží blokovať ako sa len dá

 2. 2
  Mária says:

  To odkiaľ ste, pán Lančarič, zase zistili, že v tejto lokalite najviac potrebujú parkovať návštevníci nemocnice? Jasné, že tam potrebujú parkovať aj tí, ktorí dochádzajú do BA za prácou. Kde budú parkovať títo ľudia? Zase všade naokolo po chodníkoch alebo druhým ľuďom pred domom? Takto sa problém s parkovaním nevyrieši, ale opäť len presunie na iné ulice.

  • 2.1
   Kolo says:

   V Trnave už len na bicykloch, v blízkosti bude cykloveža. Paráda no nie? Aj pre cyklistov zo vzdialených dedín. Netešíte sa?
   Škoda len, že cyklotrasy nie sú.

  • 2.2
   parkovisko says:

   na ktoré iné ulice sa presunie problém parkovania, keď sa pripravuje systém rezidentského parkovania? problém bude všade rovnaký, asi sa všade bude platiť.
   najlacnejší bude potom bicygeľ v bicygľoveži, potom beh na vlak. aj triatlonistov si takto vychováme a športový komisár si môže spokojne bafkať.

   vzduch bude čistejší a ľudia budú zdravší.
   samé pozitíva.
   normálne lepšia trnava.

 3. 3
  Kamil Schultz says:

  A to parkovisko ešte nestojí? To bude nejaký omyl. Veď primátor to odprezentoval na svojom FB profile. Že bude postavené ešte v roku 2016. Alebo žeby zas kecal? :D

  • 3.1
   Juraj Fuzak says:

   Si si tym isty? Alebo ideme podla overeneho “nieje to pravda, ale mohla by byt”?

  • 3.2
   Lukas says:

   Kamil budme radi,že niekto sa snaží vybudovať parkovisko hlavne pre návštevníkov nemocnice.To že niekedy sa veci sťažia je úplne normálne.Je len škoda,že za bývalého vedenia tá snaha žiadna nebola.A pani Mária Vy si myslíte,že problém akože posuniete?Nie neposuniete,lebo dúfam,že aj priplatíte.Nič nie je zadarmo.

   • 3.2.1
    Mária says:

    Lukas, Lukas, ja nepotrebujem parkovať vonku na ulici, lebo všade chodím s kočíkom a to Vám poviem, aká to je sranda chodiť po chodníkoch, na ktorých sú zaparkované autá. Na mnohých úsekoch proste s kočíkom a vedľa chodiacom dieťaťom neprejdem, musíme ísť za sebou jak husi, ale to je ešte dobrá situácia, lebo napr na Žarnovej často neprejdem ani len s kočíkom, tam niektoré autá nenechávajú ani 90cm.
    Nerozumiem proste logike, prečo by mali pri stanici parkovať len ľudia s autami, ktorí idú do nemocnice. Čo občania dochádzajúci do BA vlakom majú menšie právo na parkovanie?
    A len tak na okraj, som sa úplné spoplatnenie parkovania úplne všade. Inak sa to nevyrieši.

    • 3.2.1.1
     Lukas says:

     Mária,ale veď to parkovisko bude pre všetkých.Len ho mesto pravdepodobne spoplatní.A keď idete s kočíkom po chodníku,kde autá zaberú väčšiu časť chodníku,tak treba volať mestskú políciu.Nejako sa mi nechce veriť,že by si tie autá naša polícia nevšimla.Pri nemocnici krúžia ako supy.

   • 3.2.2
    flego 2 says:

    pán Lukas, za bývalého vedenia sa o tom intenzívne rokovalo. Keby si vtedy pán Lančarič nerobil na MZ PR, mohol byť ten pľac zrovnaný a navezený makadam. Nebolo by to “parkovisko” ale voľna spevnená plocha, ako hociktorom inom meste. Teraz to trvá už tretí rok, budú lapače, dlažba, kanalizácia a cena ….transparentná ako všetko na meste. Pekný deň

    • 3.2.2.1
     Lukas says:

     Flego 2 tu si vymýšľaš. Práve Lancaric chcel vybudovať parkovisko alebo aspoň neviest makadan aby tam mohli parkovať autá. Stanko a spol.to zamietli .Nemali žiadny záujem tam vybudovať parkovisko. Treba si spätne nájsť články

 4. 4
  Vlado says:

  No vyriešil by to parkovací dom ktorý by slúžil ako záchytné parkovisko napr. Futbal, koncert, nemocnica a aj ľudí odchádzajúcich do práce. A samozrejme spoplatnené napr. 2€ na deň, mesto nemá zarábať ale aby malo na údržbu.

  • 4.1
   juraj says:

   Taktiež si myslím, že je to miesto veľmi vhodné na parkovací dom a kľudne by mohol byť aj vyšší, lebo je to miesto kde by neprekážal, nakoľko nejde o obytnú časť.
   Bola tu spomínaná aj cykloveža, tak chcem uistiť Máriu, že vôbec sa nemusí obávať, kde zaparkuje svoj bicykel, lebo cykloveža jej bude k dispozícii. Predpokladám, teda predpokladajú kompetentní, že vymeníte auto za bicykel.
   Opäť pripomínam p. Fuzákovi nezodpovedanú otázku ohľadom projektovej dokumentácie na cyklovežu. Článok a diskusiu k tejto téme som už nenašiel ?!

   • 4.1.1
    Juraj Fuzák says:

    Odpovedal som ti na tvoju otazku tak nespamuj vsetko co vidis. Dal som ti presnu sumu a na portali mesta mas aj objednavku na tie sluzby. Kto menovite ju objednal si zisti sam, ale som presvedceny na 100% ze mestsky urad, divne ze?

  • 4.2
   Lukas says:

   Vlado tie záchytné parkoviská sú už v Trnave dávno.Na Starohájskej a pri Žoske.Pri Žoske býva dokonca poloprázdne.

  • 4.3
   ossr says:

   To by nebolo zle pan primator????…

 5. 5
  juro says:

  A ešte otázka ktorá sa objavuje v diskusiách, kedy konečne sa bude robiť ta lávka vo Vajslovej, je alibisticky označena ako nebezpečná, ľudia sa otáčajú a obchádzajú , ale ešte som nevidel ani len vypísanú verejnú súťaž na jej realizáciu, dokedy to bude takto zatvorené , financie boli schválené, je koniec februára a nič sa nedeje , hlavne ,že bude veža , dokedy budeme vláčiť deti dookola, konečne by ste si aj Vy tam mali určiť čo je prioritné, alebo dajte tie značky preč , nech sa tadiaľ môže chodiť.

  • 5.1
   m. says:

   Mudrovat po diskusiach to ano, ale pozriet si verejne dostupne zmluvy to uz nie. Vyzva na vypracovanie projektovej dokumentacie bola dna 17.10.2016. Zmluva na vypracovanie projektovej dokumentacie bola podpisana dna 24.11.2016. Termin zhotovenia projektovej dokumentacie 20.2.2017. Teraz bude musiet byt sutaz na zhotovitela a potom pride k samotnej realizacii…Zdlhave, ale buhuzial take su nevyhnutne zakonne postupy. Inak lavka sa nepokazila v poslednej dobe. Keby mala v minulosti aspon vypracovanu projektovu dokumentaciu uz sa mohla stavat…

   • 5.1.1
    nový účastník says:

    m., Tvoje zdôvodnenia sú skutočne originálne. Dám aj ja jedno. Keby bol Tvoj otec v minulosti použil ochranné prostriedky…..

    • 5.1.1.1
     m. says:

     Ozaj duchaplne a k veci.

    • 5.1.1.2
     Juraj Fuzak says:

     Ty si drsnak poriadny 💪💪

     • 5.1.1.2.1
      nový účastník says:

      Tých päť bodiek je tam preto m., aby si si mohol vybrať, čo chceš. A Ty si na pravé poludnie vyberieš ….. Mohol si si vybrať napr. ochranné prostriedky proti slnečnému žiareniu, nesmieš byť taký vzťahovačný. A k veci – opravu lávky naťahujete podľa mňa úmyselne, aby ste teda ľudí presvedčili, že tí pred Vami sa o nič nestarali a Vy ste záchrancovia civlizácie v Trnave. Keby ste ľuďom chceli skutočne pomôcť, posúdite daný stav ako havarijný a po Novom roku sa tadiaľ mohlo veselo chodiť.
      Juro Fuzák, čo sa týka toho drsňáka, na Teba skutočne nemám. Tvoje vystúpenie na minuloročnom mestskom plese bolo síce zábavné, ale Ty ako predseda športovej komisie si mal podať rozhodne lepší výkon. Dúfam, že na tohtoročný ples si pripravíš lepšie vystúpenie, s lepším výsledkom pre Teba. Pre Teba by mohlo byť aj riešenie, keby si si zobral so sebou partnerku a snáď pred ňou by si si nerobil takú hanbu.

      • 5.1.1.2.1.1
       Juraj Fuzák says:

       Ano presne tak, Brocka dal priamy prikaz aby sa to natiahlo co najdlhsie, uplne najlepsie by bolo keby sa tam niekomu nieco stalo, to by bola parada ze?

       • 5.1.1.2.1.1.1
        juro says:

        To nikto nepovedal, zatiaľ je len alibisticky označená, tak je bezpečná či nie je, keby bola až tak nebezpečná tak by tam museli byť závory, doteraz cez ňu chodia stovky občanov,

   • 5.1.2
    milan says:

    Poprosím Vás kde je uverejnena ta zmluva zhotovenia projektovej dokumentácie 20.2.2017, nemôžem to naísť , vďaka

    • 5.1.2.1
     m. says:

     Je to na stranke http://www.egov.trnava.sk v sekcii zmluvy. Do vyhladavaca treba potom napisat cislo zmluvy 1038 alebo len lavka a najde vam to.

     • 5.1.2.1.1
      milan says:

      Ďakujem našiel som, viete dalo sa to vyriešiť jednoducho kým to všetko bude vybavené, stačili 4 podpery a lávka mohla fungovať bez značiek nebezpečenstvo a bola by spokojnosť oboch strán – sedliacky rozum, len úradníci na Slovensku nerobia jednoducho keď to ide zložito, je to vidieť u nás na každom kroku /celé Slovensko/

 6. 6
  juraj says:

  P. Fuzák nebuďte nervózny, že ste pod verejnou kontrolou, veď ste verejný činiteľ, volený občanmi, takže musíte byť pripravený aj na nepríjemné otázky.
  Tu Vás nejde nikto ukameňovať, tu sa len voliči zaujímajú o veci verejné a je len na Vás ako budú spokojní.
  Myslíte, že je riešením stiahnuť článok o aktualizovanom rozpočte aj diskusiou o veži?!

 7. 7
  Peter says:

  To ako každému tykáte pán poslanec Fuzák nie je slušné a reprezentujete tým seba a aj vlastne Vašu organizáciu (Za lepšiu Trnavu), ktorá Vás vytiahla za poslanca. Asi ste sa z toho ešte nespamätali a neviete sa nastaviť na správanie aké sa na predstaviteľa samosprávy plateného z verejných zdrojov patrí. Pri každej odpovedi reagujete nervózne a arogantne. Keď sa štylizujete do pozície nejakého hovorcu alebo obhajcu Vašej organizácie naučte sa aspoň komunikovať, niektorí z kinder-manažmentu to kupodivu ovládajú.

  • 7.1
   hero says:

   Arogantný a nervózny si ty. Toto je anonymná diskusia, takže okrem vážnych vecí sa tu aj zabávame, nežer to všetko. P. Fuzák sa bez problémov dobrovoľne “odtajnil”. Tu nie sme v diplomatickom zbore ani oficiálnej úradnej komunikácii.
   Bavíme sa ako pri pive – to chceme. Okrem pár chudákov tu nikto neuráža.
   Tak sa preber napíš oficiálny list so svojim menom, adresou a podpisom. Dostaneš riadnu odpoveď, ale môžeme im aj onikať vaše blahorodie.

  • 7.2
   milan says:

   Lepšia Trnava už nefunguje bola nezištne vytvorena so zištným úmyslom, všetci na hrad

 8. 8
  Peter says:

  bez komentu chlapče

 9. 9
  Len toľko says:

  Já aj tuto hento cesto vedľa parkovanie, lebo ono sa to tuto takto obe títok dve. No a gov potom sedem čiže kôň rozpočtu.

  Vážení, týmto vetným nezmyslom som Vám chcel naznačiť, čo ste tu doteraz prediskutovali.

 10. 10
  Roman says:

  Och som len zvedavý či pani z KDH či SMERU by s vami takto diskutovali, ti sa ani o občana nezaujímali a nezaujímajú

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.