reklama

Parkovisko pre 100 áut pri nemocnici oddialili rokovania o pozemku štátu

Sľubované parkovisko pri Fakultnej nemocnici v Trnave medzi Pavilónom chirurgických disciplín a železničnou traťou mesto zrealizuje možno v tomto roku. Najprv však musí od štátu kúpiť pozemok, cez ktorý bude riešený vjazd na parkovisko.

Za pozemok vo vlastníctve Slovenskej republiky, ktorý je v správe Fakultnej nemocnice Trnava, s výmerou 153 metrov štvorcových má mesto Trnava zaplatiť takmer 108 eur za meter štvorcový, teda spolu 16 500 eur.

Podľa zákona o správe majetku štátu musí byť prevod vlastníctva nehnuteľného majetku štátu vždy odplatný, a to najmenej za primeranú cenu, teda za všeobecnú hodnotu majetku stanovenú podľa Vyhlášky Ministerstva spravodlivosti SR.

Vysporiadanie tohto pozemku je pre plánovanú výstavbu parkoviska nevyhnutné. Rokovania o prevode pozemku započali v decembri 2015, kúpna zmluva bola pripravená zo strany nemocnice začiatkom januára 2017.Nevyužívaný pozemok sa zmení na parkovisko možno v tomto roku

Mesto pôvodne počítalo s alternatívou, že parkovisko zrealizuje už v roku 2016. Rokovania, nutnosť dodržiavania zákonom stanovených lehôt a postupov však začiatok výstavby posunulo.

S investíciou do výstavby parkoviska medzi Pavilónom chirurgických disciplín a železničnou traťou medzi ulicami Dohnányho a A. Žarnova počíta aj mestský rozpočet na rok 2017.

Podľa informácií z jesene 2015 na zarastených a nevyužívaných pozemkoch pri nemocnici by mohlo vzniknúť približne 100 nových parkovacích miest.

Parkovanie bude zrejme spoplatnené, vstup vyriešia cez inštalované rampy.

„Snahou mesta je eliminovať tu dlhodobé parkovanie a poskytnúť parkovacie miesta tým, ktorí ich najviac potrebujú, teda návštevníkom nemocnice. Ak by sme parkovisko nejakým spôsobom neochránili, okamžite by ho začali využívať napríklad ľudia, ktorí cestujú za prácou do Bratislavy, čím by sa stratil zmysel tohto projektu,“ vysvetlil druhý viceprimátor Matej Lančarič v októbri 2015.

Ulož ako PDF
Napísal 21. februára 2017 10:14. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Parkovisko pre 100 áut pri nemocnici oddialili rokovania o pozemku štátu”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.