reklama

Štartuje očakávaná výstavba parkoviska pri nemocnici, práce majú trvať tri mesiace

Nové parkovisko pre takmer sto áut pri Fakultnej nemocnici Trnava by malo byť dokončené ešte v tomto roku.

Mesto Trnava podpísalo koncom septembra zmluvu s dodávateľom stavebných prác, spoločnosťou z Nitry.

Dodávateľ sa zaviazal, že dielo odovzdá v termíne do troch mesiacov od nadobudnutia účinnosti zmluvy, teda do konca decembra 2017.

Za výstavbu parkoviska zaplatí mesto 290 – tisíc eur s DPH.


Nevyužívaný a zarastený pozemok sa zmení na parkovisko

Predmetom zákazky je vybudovanie parkoviska s 99 parkovacími státiami s povrchom zo zámkovej dlažby.

Parkovisko bude situované po ľavej strane ulice Andreja Žarnova, oproti urgentnému príjmu do chirurgického pavilónu FN Trnava.

Mesto pôvodne počítalo s alternatívou, že parkovisko zrealizuje už v roku 2016. Rokovania, nutnosť dodržiavania zákonom stanovených lehôt a postupov však začiatok výstavby posunulo.

Predmetom riešenia je okrem samotného parkoviska zo zámkovej dlažby aj nevyhnutná prekládka sietí, vybudovanie verejného osvetlenia či rampy pri vstupe a výstupe z parkoviska.

Inštaláciu rampy zdôvodnilo mesto už dávnejšie snahou eliminovať tu dlhodobé parkovanie a poskytnúť parkovacie miesta tým, ktorí ich najviac potrebujú, teda návštevníkom nemocnice.

Režim na parkovisku bude zrejmé taký, že po istom časovom úseku budú musieť motoristi za parkovanie zaplatiť.

Ulož ako PDF
Napísal 10. októbra 2017 10:27. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Štartuje očakávaná výstavba parkoviska pri nemocnici, práce majú trvať tri mesiace”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.