reklama

Výstavba novej kruhovej križovatky na Spartakovskej potrvá tri mesiace, vyžiada si uzávierky ciest a úpravy autobusov

V pondelok 14. marca 2022 má začať výstavba kruhovej križovatky na Spartakovskej ulici. Jej investorom je developer vznikajúcej obytnej štvrte Prúdy, križovatka bude spojnicou novej zóny s centrom mesta či v smere od ulice V. Clementisa.

Podľa informácií trnavskej samosprávy stavebné práce potrvajú približne tri mesiace a vyžiadajú si dočasné zmeny v organizácii dopravy.

Zmeny sa vplyvom uzávierok dotknú nielen premávky, ale aj prevádzky Mestskej autobusovej dopravy.


Nová kruhová križovatka zavedie dopravu od Spartakovskej ulice do obytnej zóny Prúdy cez spojovaciu ulicu Jozefa Adamoviča

FOTO: trnava-live.sk

Zmeny v doprave

Sasinkova ulica bude uzavretá pred križovatkou s ulicou Konštantína Čulena. Spartakovskú ulicu uzavrú za posledným vjazdom na parkovisko, ktoré sa nachádza na ľavej strane ulice v smere jazdy ku križovatke (Spartakovská 9).

Ulica Vladimíra Clementisa bude uzavretá za posledným vjazdom na parkovisko, ktoré sa nachádza najbližšie ku križovatke pred bytovým domom č. 1 – 3.

Zmeny v mestskej autobusovej doprave

Ako informuje mesto Trnava, počas výstavby križovatky bude zriadená dočasná autobusová zastávka Spartakovská na Hlbokej ulici.

Zastávka V. Clementisa nebude obslúžená z dôvodu priestorového usporiadania komunikácie.

Obchádzka liniek MAD povedie cez ulice Starohájska a Hlboká.

Nová spojovacia komunikácia do lokality Prúdy od Spartakovskej ulice bude niesť meno po hercovi, trnavskom rodákovi Jozefovi Adamovičovi. Schválilo to mestské zastupiteľstvo v apríli 2020.

Druhá prístupová komunikácia do obytnej zóny bude z Koniarekovej a jej názov bude Včelárska ulica.


Vyznačenie budúcej kruhovky a spojovacej komunikácie

FOTO: Mesto Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 8. marca 2022 14:44. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.